Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Clinton väljendas Weinsteinile esitatud kahtlustuste üle "kohkumust"

Harvey Weinstein
Harvey Weinstein Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Hillary Clinton väljendas mitmeid päevi pärast skandaali avalikuks tulekut "kohkumust" USA Demokraatliku Partei kauaaegsele annetajale, filmiprodutsent Harvey Weinsteinile esitatud seksuaalse ahistamise kahtlustuste üle.

"Harvey Weinsteini kohta avalikuks tulnu on mind šokeerinud ja kohutanud," ütles eelmisel aastal demokraatide presidendikandidaadina USA riigipeaks pürginud Clinton.

"Käitumine, mida on kirjeldanud avalikkusele pihtinud naised, ei ole sallitav," ütles endine esileedi. "Sellise käitumise peatamiseks on otsustava tähtsusega teiste julgus ja toetus."

Ka USA endine president Barack Obama ja tema abikaasa Michelle väljendasid teisipäeval "vastikust" Hollywoodi produtsendile Harvey Weinsteinile esitatud seksuaalse ahistamise kahtlustuste suhtes.

"Michelle ja mina tunneme vastikust hiljutiste paljastuste üle Harvey Weinsteini kohta. Iga mees, kes sellisel moel naisi alandab ja degradeerib, tuleb mõista hukka ja võtta vastutusele sõltumata rikkusest või staatusest," teatasid Barack ja Michelle Obama avalduses Demokraatliku Partei kauaaegse doonori kohta.

Päevaleht New York Times kirjutas viie päeva eest, et Weinstein (65) on mitme aastakümne jooksul seksuaalselt ahistanud paljusid naisi, lubades neile vastutasuks filmikarjääri edendamist.

Weinstein tagandati skandaali puhkemise järel produktsioonifirma The Weinstein Company juhatusest.

Weinstein on tootnud mitu Oscariga pärjatud filmi ning teda peetakse üheks Hollywoodi mõjukamaks produtsendiks. 1970. aastatel asutas Weinstein koos vennaga produktsioonifirma Miramax, mis müüdi hiljem Disneyle.

Clinton, endine president Barack Obama ja endine esileedi Michelle Obama sattusid surve alla Hollywoodi produtsendi käitumine avalikult hukka mõista. Mitmeid päevi ei reageerinud nad kuidagi.

Teisipäeval tabasid Weinsteini uued süüdistused. Itaalia näitleja Asia Argento ja veel kaks naist süüdistavad produtsenti vägistamises, kirjutas ajakiri New Yorker.

Clinton ei maininud teisipäeval enam kui miljoni dollari suurust summat, mille Weinstein möödunud aastal Clintoni kampaaniale annetas.

Mitu kõrgesse ametisse valitud demokraati on tagastanud Weinsteini annetused või annetanud selle edasi heategevuseks.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: