Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EAS: äridelegatsiooni skandaalset koosviibimist EAS ei korraldanud

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kinnitusel puudus sihtasutusel seos Malaisia ärivisiidi programmivälise skandaalse koosviibimisega.

Programmiväline üritus ei olnud ärivisiidi ametlik osa ja seda üritust ei korraldanud EAS, teatas EAS-i pressiesindaja Mariann Sudakov ERR-ile.

"Tegemist oli baariga, mida külastasid delegatsiooni üksikud liikmed enda soovil ja programmi välisel ajal. Delegatsiooni kuulunud EAS-i esindajad ei olnud ühegi nimetatud intsidendiga seotud," märkis ta.

Sudakovi sõnul EAS-i poole pole ükski Singapuri ja Malaisia visiidi äridelegatsiooni liige või delegatsiooni mitte kuulunud inimene pöördunud ahistamissüüdistustega ning EAS sai väidetavatest ahistamisjuhtumitest teada ajakirjanduse vahendusel.

"Küll aga on EAS teadlik juhtumist, kus ametliku programmi välisel ajal toimus juhtum, kus delegatsiooni mitte kuulunud naine lükati basseini," nentis Sudakov.

Delegatsiooni juht Erki Mölder otsustas juhtunuga seotud delegatsiooni liikme edasise programmi osas delegatsioonist välja arvata ning ühtlasi otsustas EAS, et intsidendi põhjustanul ei ole aasta jooksul võimalik osaleda EAS-i poolt korraldatavate ärivisiitide delegatsiooni koosseisus.

"EAS-il on väga kahju, et Singapuri ja Malaisia ärivisiidi üksikud delegatsiooni liikmed on programmivälisel ajal käitunud viisil, mis on kahjustanud kogu visiiti ning riivanud ka korrektselt käitunud Eesti ettevõtjaid, kes kuulusid samasse delegatsiooni," ütles Sudakov.

Sudakovi kinnitusel ei tasunud EAS ühtegi selle õhtuga ehk programmivälise tegevusega seotud arvet, ärivisiidiga seotud reisi- ja majutuskulud ning osade ürituste korraldamise eest tasusid delegatsiooni kuulunud ettevõtted.

EAS tasus transpordikulud sihtkohas ning samuti osade üritustega, näiteks äriseminaride korraldamisega Singapuris ja Malaisias, seotud kulud ning kogu ärivisiidi eelarve oli suurusjärgus 15 000 eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: