Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Taavi Rõivas: olen naise ees vabandanud ja "arusaamatuse lahendanud"

{{1507799940000 | amCalendar}}
Taavi Rõivas Singapuris
Taavi Rõivas Singapuris Autor/allikas: Ave Tampere / Riigikogu kantselei

Riigikogu reformierakondlasest aseesimees Taavi Rõivas tegi neljapäeval avalduse, kus tunnistas, et Malaisias toimunud peol toimunu pärast oli ühel naisel tema suhtes pretensioone. Rõivas ütles hiljem antud intervjuus, et ahistamissüüdistused tema suunal on liialdatud.

"Täna meedias ilmunud artiklites esitatakse muuhulgas minu vastu süüdistusi ebaväärikas käitumises hiljutisel visiidil Singapuri ja Malaisiasse. Vastab tõele, et peol osalenud naisterahval oli etteheiteid ka isiklikult minu käitumisele ning mul on siiralt kahju, kui ma kellegi tundeid riivasin. Olen selle naisterahvaga isiklikult kohtunud, tema ees vabandanud ning arusaamatused lahendanud," teatas Rõivas.

"Kuigi erinevate osapoolte meenutused juhtunust ei lange kokku, ei pisenda see tõika, et osa inimesi tundis end sel üritusel halvasti. Vabandan veelkord nii isiklikult kui kogu delegatsiooni nimel kõigi ees, kes end peol toimunu pärast halvasti tundsid. Vabandan ka oma abikaasa ja laste ees, keda see kõik paratamatult haavab," lisas endine peaminister.

"Me leppisime osapooltega kokku, et ei lähe kaasa spekulatsioonidega nimede või artiklis kirjeldatud sündmuste ümber ning ma austan seda kokkulepet."

Fotod: Rõivas veenis ohvrit avalikustamisest loobuma

Delfi avaldas neljapäeva lõuna ajal fotod sellest, kuidas Taavi Rõivas käis kolmapäeval Tallinnas peaegu kaks tundi kestnud kohtumisel naisega, kes Malaisias toimunud peol ahistamise ohvriks langes.

Fotosid saab näha siit.

"Silmnähtavalt närviline ja murelik Rõivas saabus Rotermanni kvartalis asuvasse restorani Pull täpselt kella kolmeks pärastlõunal, naine kaheksa minutit hiljem," kirjeldas Delfi. "Peaaegu kaks tundi kestnud vestlus toimus restorani teisel korrusel aknaaluses lauas. Tegemist oli nende esimese kohtumisega pärast ahistamisjuhtumit Malaisias."

Rõivas proovis Delfi andmeil veenda naist ja hiljem telefonitsi ka ajakirjanikku avaldama Malaisias toimunust lugu ilma ühtegi nime lisamata.

Rõivas: ma ei suudelnud ja ei olnud agressiivne

Rõivas ütles pärast kogu neljapäeva ajakirjandusega suhtlemise vältimist intervjuus Postimehele, et ta ei olnud Malaisias toimunud peol agressiivne, ei käperdanud ja ei suudelnud kedagi.

"See osa, mis kirjeldab külmkappide vahele lükkamist ja käperdamist, on väga teistusugune, kui see, mis minu meelest toimus," ütles Rõivas Postimehe otsesaates toimunud intervjuus.

"Ilmselt on detailid seelikusaba kergitamist, suudlemisest ja käperdamisest liialdatud," lisas Rõivas.

"Neid sündmusi on kirjeldatud täna väga värvikalt, ka detailidega, mis pole tõesed. /.../ Kui kellegi jaoks oli toimunu üle piiri, on kohane selle üle vastutus võtta ja vabandust paluda," sõnas Rõivas.

Rõivas kordas, et käis küll ahistamise ohvriks langenud naisega tantsimas, aga seejärel tuli ta tantsupõrandalt ära ja naise poolt kirjeldatud tegevust nagu oleks järgnenud suudlemine ja käperdamine, ei toimunud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: