Pildid: võidusamba ümbrus saab novembriks rulatõkked ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Võidusamba rulatõke
Võidusamba rulatõke Autor/allikas: RKAS

Novembri alguseks remondib riigihanke võitnud Enska Ehitus OÜ Vabadussõja võidusammast ümbritsevad graniitplaadid ning sammas saab tõkked, mis peaks aitama vältida graniitplaatide lõhkumist.

Võidusamba jalamil ja sellega piirneval alal alanud remonttööde käigus parandatakse rikutud graniitplaadid ning asendatakse katkised plaadid uutega, teatas võidusamba haldamise ja hooldamise eest vastutav Riigi Kinnisvara AS (RKAS). Graniitplaatidele lisatakse remondi käigus ka tõkestused, mis muu hulgas takistavad rulaga sõitmist.

Kahjustuste parandamine ning tõkestuste paigaldamine maksab ligi 76 000 eurot, millest tõkestused ligi 3700 eurot, summale lisandub käibemaks.

Võidusamba rulatõke Autor: RKAS

Kasutatavad lahendused ja tegevuskava aitas välja töötada võidusamba kompleksi arhitekt Kersti Lootusega. Lisaks on turvameetmena paigaldatud videovalve, et fikseerida ebasünnis käitumine ja teavitada sellest haldajat.

Vastavalt kaitseministeeriumiga sõlmitud lepingule tegeleb alates 1. augustist 2011 Vabaduse väljakul asuva Vabadussõja võidusamba igapäevase haldamise ja hooldamisega RKAS.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: