Esmajärjekorras jätkub SKAIS2 iseteeninduskeskkonna väljaarendamine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sotsiaalministeeriumi esindajad mullu 11. augustil SKAIS2 nurjumisest teada andmas.
Sotsiaalministeeriumi esindajad mullu 11. augustil SKAIS2 nurjumisest teada andmas. Autor/allikas: PM/SCANPIX BALTICS

Sotsiaalkaitse infosüsteemi teise versiooni ehk SKAIS2-e arendustööd jätkuvad, valitsus eraldas selleks neljapäeval riigieelarve reservist kolm miljonit eurot.

"Esmajärjekorras liigume edasi perehüvitiste ja iseteeninduskeskkonnaga. Samaaegselt jätkuvad olemasolevate teenuste väiksemad arendused ja hooldustööd," ütles ERR-ile sotsiaalministeeriumi kommunikatsiooninõunik Oskar Lepik.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus (TEHIK) kuulutas välja rahvusvahelise riigihanke SKAIS-i arendajate leidmiseks 2017. aasta detsembris. Pakkumuste esitamise tähtaeg oli veebruaris ning hanke eeldatavaks maksumuseks kümme miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

TEHIK sõlmis SKAIS-i arendustöödeks raamlepingud Nortal AS-i ja Trinidad Wiseman OÜ-ga. Nortali ülesandeks on SKAIS-i arhitektuuri korrastamine, arendustööde teostamine, SKAIS-i tarkvara hooldus ning muude tööde teostamine. Trinidad Wiseman OÜ ülesandeks saab kasutajaliideste disainimine.

SKAIS-i arendamine on seotud ka pensionireformi eelnõuga, mis muu hulgas sisaldab pensioniea sidumist eeldatava keskmise elueaga, võimaldab inimesel valida endale sobivaim aeg pensionile minekuks, võtta pensionit välja osaliselt või peatada selle maksmine.

Reformiga kaasnevate arenduste maksumus on 780 000 eurot - paindliku pensioni arenduskulud on umbes 200 000 eurot ning iseteeninduse võimekuse väljaarendamise kulud umbes 580 000 eurot.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: