Kodutu ei tunnistanud end saatusekaaslase tapmises süüdi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Harju maakohtus algas kohtuprotsess kodutu üle, keda süüdistatakse teise kodutu mõrvas Lasnamäe trammitunnelis, mis oli samadele meestele mitme aasta jooksul koduks.

Kohtu all olev Valeri Geimonen ennast süüdi ei tunnista ja väidab, et teise kodutu tappis neid pidevalt tunnelis kimbutanud noortekamp, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Elu Lasnamäel, ehitatavas trammitunnelis selle aasta märtsis meenutas vaat et ühiselamut, ilma vaheseinte ja kommunikatsioonideta, kuid voodikoht ja isegi tualettlaud nimekate parfüümidega ning muu eluks vajalik kraam oli igal omanikul olemas.

Alalisi tunnelielanikke oli kolm: Ahto, Sergei ja Valeri, ETV+ saade Insight käis neil isegi külas. "Päev on seljataga, tänu taevale pole ära tapetud," lausus Sergei siis.

12. märtsi õhtul paraku Sergei sama enam öelda ei saanud, sest ta tapeti ära. Tema tunnelinaaber Valeri rääkis saatele Insight, et Sergei elu võttis noortekamp, kes neid alailma kimbutas ja tunnelist pärast mehe tapmist ka välja jooksis.

Valeri näitas toona ka voodit, milles Sergei oma traagilise lõpu leidis, ekspertide hinnangul 40 noahoobiga, millest valdav enamus oli löödud näo ja kaela piirkonda.

Täna aga toodi Valeri raudus käsi kohtusaali ja prokurör Anneli Lumiste luges ette süüdistuskõne. Valerit süüdistatakse mõrvas, jõhkrat noortekampa uurijad ei tuvastanud.

"Kohtus ma taotlen uurida materjale, kus on vaadeldud videokaameraid selle võimaliku noortekamba kohta ning mitte midagi sellele viitavat ei ole nendelt videotelt näha ega ei ole ka mingisuguseid muid objektiivseid tõendeid, millega saaks jaatada, et seal võis olla mingisugune noortekamp," rääkis Põhja ringkonnaprokurör Anneli Lumiste.

Valeri aga ei tunnistanud ennast ka kolmapäeval süüdi, tema kaitsja sõnul ei ole jutt noortekambast sugugi väljamõeldis. Samas tõi prokurör avakõnes välja veel hulga viiteid tõenditele, kus eksperdid on viidanud veretöö toimepanijana just Valerile, sealhulgas verejäljed ning DNA- ekspertiis.

Häirekeskusesse helistas Valeri millegipärast vale nime all, politseile tutvustas ennas juba järgmise nimega ning kohtu all on mees lõpuks kolmanda Valeri Geimoneni nimega.

Tunnistajate hulgas on ka tunneli kolmas elanik Ahto, kes enda sõnul tapmise ajal teki all magas. "Nad olid elanud seal mõnda aega, seda saab mõõta mitte kuudes, vaid aastates," ütles prokurör Lumiste.

"Aktuaalsele kaamerale" teadaolevalt vähemalt kuus aastat. Kohtuistungid jätkuvad neljapäeval.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: