Vene ohvitserid inspekteerivad keskpolügooni ja 1. jalaväebrigaadi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vene ohvitserid inspekteerisiad keskpolügooni ja 1. jalaväebrigaadi.
Vene ohvitserid inspekteerisiad keskpolügooni ja 1. jalaväebrigaadi. Autor/allikas: mil.ee

Kolmeliikmeline Venemaa Föderatsiooni relvastuskontrollikeskuse delegatsioon viibib sel nädalal Eestis, et Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) Viini dokumendi täitmise raames inspekteerida 1. jalaväebrigaadi ja kaitseväe keskpolügooni.

Raport inspektsiooni tulemustest saadetakse kõikidele OSCE liikmesriikidele, teatas kaitseväe peastaap.

Eesti kaitseväe relvastuskontrolli inspektorid on sel aastal inspekteerinud Valgevene relvajõude ning osalenud vaatlejatena õppusel Zapad, samuti on eestlased osa võtnud teiste NATO riikide juhitud inspektsioonidest.

Vastavalt OSCE Viini dokumendi julgeoleku- ja usaldusmeetmetele võivad organisatsiooni liikmesriigid sooritada kuni 48-tunniseid inspekteerimisvisiite, inspekteerides 18 000 ruutkilomeetri suurust maa-ala.

Viini dokumendi raames võimaldavad Euroopa julgeoleku ja koostööorganisatsiooni liikmesriigid üksteisele ülevaate oma relvastusest ja isikkoosseisust ning lubavad tutvuda väeosade ja baasidega, samuti teavitavad kindlaksmääratud korras sõjalistest õppustest, kus osaleb teatud arv lahingutehnikat või sõjaväelasi. Euroopa julgeoleku ja koostööorganisatsiooni (OSCE) kuulub 57 riiki Euroopast, Kesk-Aasiast ja Põhja-Ameerikast.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: