GALERII: Vene relvainspektorid hindasid 1. jalaväebrigaadi

Venemaa relvajõudude esindus inspekteeris teisipäeval Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Viini dokumendi täitmise raames kaitseväe 1. jalaväebrigaadi linnakut.

"Rahvusvaheliselt võetud kohustus on täiendav lisaülesanne brigaadi üksustele ning mõjutab igapäevast rutiini. Samas peab Eesti oluliseks läbipaistvust ning hindab väga kõrgelt Viini dokumendi koostööpõhimõtteid," ütles kaitseväe vanemstaabiohvitser kolonelleitnant Peeter Kõiv.

Vene relvastuskontrollikeskuse kolmeliikmelise delegatsiooni hindamisvisiit algas 1. brigaadi ülema kolonel Vahur Karuse ettekandega 1. jalaväebrigaadi kohta, seejärel vaadati brigaadi koosseisu kuuluvat tehnikat ja relvastust.

Relvastuskontrolli hindamisvisiitide eesmärgiks on usalduse ja julgeoleku kindlustamine OSCE liikmesriikide vahel. Aruanne hindamisvisiidi tulemustest edastatakse kõigile OSCE osalusriikidele.

Eesti kaitseväe relvastuskontrolli inspektorid on möödunud aastal hinnanud Venemaa relvajõude ja inspekteerinud Ukraina üksusi. Õppusi vaadeldi nii Valgevenes kui Soomes. Lisaks on eestlased osalenud ka teiste NATO riikide juhitud inspektsioonidel.

Viini dokumendi raames võimaldavad OSCE liikmesriigid üksteisele ülevaate oma relvastusest ja isikkoosseisust ning lubavad tutvuda väeosade ja baasidega, samuti teavitavad kindlaksmääratud korras sõjalistest õppustest, kus osaleb teatud arv lahingutehnikat või sõjaväelasi. OSCE-sse kuulub 57 riiki Euroopast, Kesk-Aasiast ja Põhja-Ameerikast.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: