Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti arvab uue ümberasustamiskava varem kokku lepitud kvoodi sisse

Sõjapõgenikud Haapsalu. Foto on illustratiivne.
Sõjapõgenikud Haapsalu. Foto on illustratiivne. Autor/allikas: ERR

Eesti võtab Euroopa Liidu uue ümberasustamiskava kohaselt ümber 80 inimest, kuid arvab need 2015. aastal kokkulepitud kvoodi ehk 550 inimese hulka.

Valitsus arutab neljapäevasel istungil Eesti seisukohti Euroopa Komisjoni uue ümberasutamiskava kohta, siseministeeriumi ettepaneku kohaselt asustab Eesti Türgist nii 2018. kui ka 2019. aastal ümber 40 inimest, see tähendab kokku 80 inimest, edastas valitsuse pressiesindaja.

Eesti on oma vastuvõtuvõimekuse kaks aastat tagasi kokku leppinud ning see ei suurene. Seega kuuluvad need 80 inimest, kellele Eesti 2018 ja 2019 kaitset pakub, 2015. aastal kokkulepitud 550 hulka.

Euroopa Komisjon tegi tänavu 27. septembril ettepaneku asustada 2019. aasta oktoobrist ümber 50 000 rahvusvahelist kaitset vajavat inimest.

Eesti on seni ümber paigutanud ja asustanud 175 rahvusvahelise kaitse saajat, neist 141 Kreekast, 30 Türgist ja neli Itaaliast. Umbes pooled kvoodipagulastest ei asu Eestis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: