Prantsuse nooruk vajab peagi sotsiaalmeedia kasutamiseks vanema luba

Facebook nutitelefonis.
Facebook nutitelefonis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa justiitsministeeriumi poolt kolmapäeval esitletud eelnõu kohaselt peavad kõik nooremad kui 16-aastased inimesed saama Facebooki või ükskõik millise muu sotsiaalmeedia konto avamiseks loa oma vanemalt.

Nõue on osaks laiemast Prantsuse seaduseelnõust, millega kehtestatakse erinevaid interneti kasutamist ja seal isikuandmete menetlemist puudutavaid reegleid. Eelnõu kiideti heaks hiljutisel valitsuskabineti istungil ning nüüd saadetakse see parlamenti arutamiseks, vahendas Reuters.

"Facebookiga liitumise eelduseks on 16-aastasest nooremate alaealiste puhul lapsevanema poolt antud luba," selgitas justiitsminister Nicole Belloubet ajakirjanikele.

Minister lisas, et sotsiaalmeediavõrgustikuga liitumisel tuleb teha vastavasse kasti märge lapsevanemalt või hooldajalt saadud loa kohta ning see kinnitus saab olema seaduse alusel juriidiliselt siduv.

Hetkel pole veel selgitatud, kuidas seda protsessi jõustama hakatakse ning millised sanktsioonid rikkumiste korral järgnevad.

Hiljuti tegi alaealisi puudutava jõulise sammu ka haridusminister Jean-Michel Blanquer, kes teatas, et järgmise kooliaasta algusest on Prantsusmaa koolides mobiiltelefonid keelatud.

Mobiil- ja nutitelefonide kasutamine on juba praegu keelatud klassiruumides ning seega tähendab otsus seda, et edaspidi laieneb keeld kogu kooliterritooriumile ning ka vahetundidele.

Blanquer selgitas pühapäeval raadiojaamale RTL, et hetkel töötab haridusministeerium välja reegli täpsemaid detaile, kuid tema sõnul on seda keeldu osa koole juba omal algatusel rakendanud. Samas märkis ta, et reeglite puhul saab teha erandeid, mis puudutavad õppetööd või hädaolukordi.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: