Prantsusmaa koolides hakkab kehtima nutiseadmete keeld

Nutitelefonid Prantsusmaa koolis.
Nutitelefonid Prantsusmaa koolis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Prantsusmaa rahvasaadikud kiitsid esmaspäeval heaks seaduse, millega keelatakse kooliõpilastel nutiseadmeid kooliruumides kasutada.

Keeld puudutab nii nutitelefone kui ka teisi veebiga ühenduvaid seadmeid nagu tahvelarvutid ja nutikellad. Kõik sellised seadmed tuleb seaduse kohaselt kas välja lülitada või üldse koju jätta, vahendasid AFP ja Deutsche Welle.

Seadus näeb ette erandeid pedagoogiliseks ja huviringidega seotud kasutamiseks. Samuti on olemas erandid puudega õpilaste jaoks. Kuid seaduse üldine seisukoht on, et kooli territooriumil on nutitelefonid keelatud.

Uued reeglid kehtivad õpilastele vanuses kolm kuni 15 eluaastat, mis tähendab, et keskkoolide juhtidel on õigus otsustada, kas nad rakendavad täielikku või osalist nutiseadmete keeldu.

2010. aastal vastu võetud seadus juba keelas ära koolitundide ajal nutitelefonide kasutamise.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron lubas juba valimiskampaania ajal, et astub samme laste kaitsmiseks nutiseadmete negatiivse mõju eest ning lubas õppetööd segavad nutitelefonid koolidest välja juurida.

Seadus kiideti heaks Macroni erakonna LREM saadikute ja nende liitlaste poolt, parem- ja vasakpoolse opositsiooni saadikud jätsid hääletamata ja väitsid, et uus seadus olevat vaid "kosmeetiline". Seega ükski märkimisväärne poliitiline jõud uue korra vastu ei olnud ning Prantsusmaa õpilastel tuleb sügisel kooli laekuda juba ilma nutitelefonideta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: