Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Samost: Vene telekanalitelt reklaami ostes eesmärk abinõu ei pühitse

Riik ei tohiks maksumaksja raha eest Vene telekanalitelt reklaami osta ja ka erasektoris võiks hoolikalt järele mõelda, kas muud võimalust reklaamimiseks ei ole, sest sellistes küsimustes ei saa öelda, et eesmärk pühitseb abinõu, ütles ajakirjanik Anvar Samost Vikerraadio saates "Samost ja Ruussaar".

Meediaekspert Raul Rebane käis sel nädalal välja idee lõpetada igasugused rahaeraldised Venemaa telekanalitesse eesotsas PBK-ga.

Samost kommenteeris teemat, öeldes, et igasugune keelamine oleks vale, olgu saated või kanalid ükskõik kui vaenulikud. "Küsimus on selles, kas me peaksime kasutama neid Eesti suhtes vaenulikult meelestatud kanaleid, Vene müüdiloomet toetavaid kanaleid Eesti avalike sõnumite edastamiseks," sõnas ta.

Samosti sõnul ei ole näiteks Pervõi Baltiiskii Kanalis esitatav propaganda karikatuurne ega Eestit läbinisti halvasti kujutav, kuid kokkuvõttes on see kanal Eesti ja teiste Balti riikide suhtes siiski ebasõbralik.

Ta märkis, et Vene mõju vähendamiseks võiks iga ettevõtte juht, kellel on vaja jõuda venekeelse tarbijani, mõelda, et nendeni saab jõuda ka muul viisil kui PBK-st reklaami ostes.

"Minu ettepanek on, et riigi tasandil maksumaksja raha ei tohiks sinna panna ja erasektoris võiks iga otsusetegija mõelda kolm korda, kas tõesti ei ole mingit muud võimalust," lausus Samost. "Me ei saa neis küsimustes öelda, et eesmärk pühitseb abinõu".

Teine saatejuht Ainar Ruussaar oli nõus, et Eesti maksumaksja ei peaks Vene kanalitelt saateid tellima, kuid leidis, et oluliste sõnumite edastamiseks nagu suitsuanduri vajalikkus või üleskutse valima minna, võiks seda siiski kaaluda.

Ta märkis, et PBK edastab küll Kremli sõnumeid, aga ei ole nii agressiivne kui näiteks NTV või Russia Today, kus võib näha selgeid võltsinguid.

Ruussaar juhtis tähelepanu sellele, et kui Läti vaenulikud kanalid ära keelas, näitas seejärel tehtud uuring, et vaatajad leidsid alternatiivina veelgi hullemad kanalid, näiteks Sputniku.

"Keelamine sellises olukorras, kui on rahuaeg, ei anna tulemust," tõdes ta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: