Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaljulaid taunis PBK kaudu Eesti inimeste teavitamist

Kersti Kaljulaid õppusel Okas.
Kersti Kaljulaid õppusel Okas. Autor/allikas: Siim Verner Teder

President Kersti Kaljulaid ei pea õigeks, et Eestis kasutatakse oma elanike teavitamiseks Venemaa telekanalit Pervõi Baltiiskii Kanal (PBK).

"Kui ütleme, et meie riigi jaoks on oluline telekanal PBK, sest selle kaudu jõuame oma inimesteni, siis mida see veel tähendab? Et me ei suuda oma kanalite kaudu oma inimesteni jõuda! Siis tuleb teha tööd oma kanalitega. Andke see raha siis kanalile ETV+. Minu arvates võiks Tallinna TV linnatelekanalina tegevuse lõpetada ja liituda telekanaliga ETV+," ütles Kaljulaid Postimehele antud aastalõpuusutluses.

Mis puudutab avaliku arvamuse mõjutamist, siis Kaljulaidi sõnul on ilmselge, et Venemaa huvides on levitada arvamust, et Venemaa ei olegi tegelikult nii halb.

"Meil ei ole mingit põhjust arvata, et Venemaa ei tee kõike endast olevat, et Euroopa Liidu ühtsust murendada, seda on kõige lihtsam teha, kui tekitada rahvas kõhklusi ja kahtlusi, sa pead julgema seista sellele vastu, kui kahtlustad, et teine pool pöörab avalikku arvamust oma huvides."

Kaljulaid lausus, et tegelikult on meie muukeelne elanikkond huvitatud, et nad saaksid infot ka Eesti kanalitest.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: