EVR Cargo jätkab vaguniostuks investori otsimist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

EVR Cargo kaubarong.
EVR Cargo kaubarong.

Suvel jõudsid esimesed EVR Cargo platvormvagunid Eestisse, nüüdseks on neist 300 välja renditud, riigifirma ostab samasuguseid veel 217 ning ootsib selleks investorit.

Riiklik kaubavedaja EVR Cargo teatas eelmise aasta keskel plaanist osta Venemaa tehastelt 35 miljoni euro eest tuhat platvorm- ja poolvagunit ning neid omakorda sealses raudteesüsteemis kaupa vedavatele klientidele välja rentida, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kui algul pidi 35 miljoni eest saama tuhat vagunit, siis veidi üle poole aastaga on vagunite hinnad tõusnud umbes 16 protsenti ning see tähendab, et osta saab ligi 80 vagunit plaanitust vähem ja vaguni tükihind tuleb tuhandeid eurosid varasemast kõrgem.

Cargo ostab vaguneid kahes osas – esimesed 300 konteinerplatvormi ja 200 poolvagunit osteti juba suvel, teise osa ehk veel 217 platvormvaguni ja 200 poolvaguni lepingud on äsja sõlmitud või veel tegemisel ning seda ikka Venemaa tehastega.

Kuigi Cargo on plaanitud vagunikoguse sisuliselt ära ostnud, esitasid nii majandusminister Kadri Simson kui ka nõukogu riigifirma raha investeerimisele eritingimuse - hajutamaks riske ja näitamaks, et tegu on mõistliku tehinguga, tuleb Cargol kaasata ka erainvestor, kes omalt poolt veel tuhatkonna vaguni ostu panustab.

Läinud aasta lõpus korraldaski Cargo konkursi nõustamisfirmade seas, kes aitaksid lubatud investorit otsida ning nõustamispakkumise esitasid pea kõik Eestis selles vallas tegutsejad ning üks pakkumine tuli ka Soomest.

"Tase oli ühtlane ja valikut polnud kerge teha, aga hiljuti otsustasime ära, kellega jätkame. Kriteeriumid olid reputatsioon, pakkuja seni edukalt ellu viidud tehingud ja hind. Loodame nelja-viie kuu jooksul investoriga lepingu sõlmida," ütles EVR Cargo juhatuse esimees Raul Toomsalu.

Majandusministeeriumi esindaja EVR Cargo nõukogus on asekantsler Ahti Kuningas, kes kinnitas, et ettevõtte investeerimisplaan on endiselt pädev hoolimata vagunite hinnatõusust või erainvestori puudumisest.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: