Venemaa relvajõududesse naasevad politrukid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
1942. aastast pärit lavastatud rindefoto nõukogude politrukist. Autor/allikas: RIAN archive/Wikimedia Commons

Vene sõjavägi loob sõjalis-poliitilise peavalitsuse, ütles esmaspäeval kaitseministeeriumi ühiskondliku nõukogu aseesimees.

"Selline organisatsioonilis-poliitiline ja ideoloogiline organ on otstarbekas moodustada praegu olemas oleva relvajõudude isikkoosseisuga tehtava töö peavalitsuse - poliitkasvatustöö peavalitsuse õigusjärglase - alusel," ütles Aleksandr Kanšin.

"Uuel sõjalis-poliitilisel peavalitsusel peavad olema kogu sõjaväes küllalt laiad volitused ja range vertikaalne struktuur - kompanii tasemest kuni väeliikideni - ja tipnema kaitseministeeriumis."

Seejuures rõhutas agentuuriga vestelnu, et jutt ei ole relvajõudude isikkoosseisuga tehtava töö peavalitsuse pelgas ümbernimetamises.

"Üleilmse teabe- ja psühholoogilise võitluse tingimustes kasvab vääramatult sõjaväe ja ühiskonna kõlbelis-poliitilise ühtsuse osatähtsus. Seepärast on vaja põhjalikult ümber kujundada ja märgatavalt tugevdada relvajõududes kogu seda struktuuri, mis korraldab, viib läbi ja vastutab kõlbelis-ideoloogilise osise eest Vene väes, arvestab oma tegevuses hoolikalt riigi ühiskondlik-poliitilist olukorda, suunab väerühmade tarmu osavalt väeosade võitlusvalmiduse ja riigi kaitsevõime tugevdamisse," ütles Kanšin.

Ta meenutas, et esimest korda loodi Vene väes poliitilised organid 1917. aasta augustis, kust selle võtsid edukalt üle NSV Liidu relvajõud.

Ta märkis, et sellesisulise ettepaneku saatis kaitseministrile relvajõudude reservohvitseride liit Megapir, mille esimees ta ise on.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: