Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Putin: Vene sõjavägi on lahinguvalmiduse ja relvastuse osas esirinnas

Venemaa president Vladimir Putin isamaa kaitsjate päeva puhul korraldatud tseremoonial.
Venemaa president Vladimir Putin isamaa kaitsjate päeva puhul korraldatud tseremoonial. Autor/allikas: Mikhail Klimentyev/Russia's Presidential Press and Information Office/TASS/Scanpix

Vene relvajõud on lahinguvalmiduse ja relvastuse kvaliteedi poolest maailmas esirinnas, tagades seeläbi riigi turvalisuse, ütles president Vladimir Putin neljapäeval.

"Viimase paari aasta sündmused on näidanud, et oleme tõusnud lahinguvalmiduse, relvastuse ja sõjatehnika kvaliteedi osas maailmas juhtivale positsioonile. Täna saame täie kindlusega öelda, et Venemaa turvalisus on tagatud," ütles Putin isamaa kaitsjate päeva puhul korraldatud tseremoonial.

President lubas, et riigi kaitsevõimet suurendatakse kõigis komponentides.

Strateegilist tuumaheidutust ootab edasine tugevdamine ning välja arendatakse eri- ja üldotstarbelised üksused ja väegrupeeringud, sõnas ta.

"Selles töös tugineme kaitsetööstuse potentsiaalile, selle tööstuse parimatele ettevõtetele ning meie teadus- ja uurimis-ja disainikeskustele, mis on juba tõestanud oma tõhusust ja globaalset konkurentsivõimet," lausus Putin.

Presidendi sõnul etendavad relvajõudude tugevdamisel igal tasandil erilist rolli ohvitserid ja komandörid. "Mõistagi peab ohvitser oleme tõeline mentor, tähelepanelik ja nõudlik isa ja ülemus, juhtima teistele eeskuju näidates oma ausa ja vastutustundliku teenistusega, lojaalsusega traditsioonidele, mille on riigi ohvitseride korpuse põlvkondade jooksul loonud." 

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: