Fotod: Jõhvi kaitseväelased kingivad Eestile vähemalt 100 uut elupäästjat

Eesti sünnipäevakuul andsid Ida-Viru keskhaigla ja Jõhvi linnakus teenivad kaitseväelased avalöögi kampaaniale "100 uut elupäästjat".

Kahel päeval andsid verd 100 Jõhvi linnakus teenivat kaitseväelast, kellest üle poole tegid seda esmakordselt.

Viru jalaväepataljoni veebel staabiveebel Helari Pilve sõnul on Viru jalaväepataljoni ning verekeskuse koostöö pikaajaline, mispärast soov kinkida Eestile 100 uut elupäästjat oli üsna loogiline.

"Teenistuses õpivad mehed ja naised riigikaitse oskuste kõrvalt ka hoolimist nendest, kes meie kõrval on. Ma usun, et 100. sünnipäeva lõpuks täidame me lubadust, võib olla isegi topelt," lisas ta.

Verd loovutanud ajateenijad said kleepida veretilga Eesti kaardile.

"Jõhvi kaitseväelased on pärit üle terve Eesti, mistõttu ka uued doonorid lähevad pärast ajateenistust üle Eesti laiali," selgitas Ida-Viru keskhaigla vereteenistuse kvaliteedijuht ja kampaania ideeautor Galina Blinova.

Vereteenistus korraldab Jõhvi linnaku territooriumil doonoripäeva vähemalt kolm korda aastas ning doonoripäevadele eelneb temaatiline loeng.

Verd loovutasid nii Viru jalaväepataljoni kui ka 1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii kaitseväelased.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: