Enam kui 700 inimest kirjutasid GPS-i abil hümni sõnad kaardile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Üle 700 inimese lasteaialastest piirivalvuriteni kirjutasid veidi rohkem kui kuu ajaga Eesti hümni sõnad kaardile. Viimane panus anti esmaspäeval Viru-Nigulas, kus rekordarv inimesi ja koer Volli kirjutasid kaardile ühe kahest Eesti hümnis esinevast sõnast "kallis".

Rohkem kui 120 Vasta põhikooli õpilast ja töötajat kõndisid esmaspäeval Viru-Nigulas eesmärgiga kirjutada GPS-i abil kaardile Eesti hümnist välja valitud sõna "kallis", vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kallis on ikka see, mis on südamest väga-väga kallis. See, mida rahas või muudes asjades mõõta ei saa. Perekond, lähedased, kodu - see ongi kallis," rääkis Vasta kooli huvijuht Krista Leppik.

Osalejad tunnistasid, et GPS-kunst on huvitav, kuid ka veidi keeruline. Vasta kooli 9. klassi õpilase Anna Kartashi sõnul on lume sees kõndimine raske, sest saapad lähevad märjaks. Kallid on tema jaoks sõbrad, vanemad ja sugulased.

Ka 2. klassi õpilane Armin Mõttus tunnistas, et lumes kõndida oli veidi raske. "Me siin kõndisime edasi-tagasi igalt poolt," sõnas ta ja lisas, et temagi jaoks on kallid sõbrad ja pere.

Tõenäoliselt on praegu Eestis veel rohkem neid inimesi, kes oskavad Eesti hümnis laulda õiges kohas "armas" ja "kallis", kui neid, kes teavad, mida kujutab endast GPS-kunst.

GPS-kunstnikud kirjutavad või joonistavad oma liikumisteega nutiseadmete abil kaardile sõnu või kujundeid. Mõistagi on mõistlik enne liikuma hakkamist teekond valmis mõelda.

"See valmis eile päris hilisõhtul. Vaatasin trajektoori üle, kõndisin ühe teise variandi kodus enne läbi. Tuli natukene väiksem - 1,8 kilomeetrit. Täna kõndisime 2,4 kilomeetrit, nii et ma arvan, et täna tuli veel parem kui esimene variant oli," rääkis Leppik.

Eesti hümni sõnade kaardile kirjutamisel osalesid lisaks inimestele ka üks kass ja kaheksa koera.

Projekti "Eesti hümni sõnad kaardile" eestvedaja Reigo Kimmel ütles ERR.ee uudisteportaalile, et esimene sõna sai kaardile jaanuari esimestel päevadel, kui ta last kärutades kõndis kaardile sõna "oled". Kokku on tema arvestuste põhjal hümni sõnade pikkuseks umbes kolmsada kilomeetrit.

Kuigi kõik hümni sõnad on nüüd kaardil, siis veel on võimalik kõndida n-ö boonusülesannet, kus eri keeltes võib kaardile kõndida sõna "Eesti".

Hümni ja boonusülesande kohta saab ülevaate aadressil http://gpskunst.ee/eesti/.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: