Rajoonivõim keelas ära Eesti Pihkva konsulaadi aastapäeva vastuvõtu

Pihkva.
Pihkva. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Venemaa Pihkva oblasti rajoonivõim keelas ära Petseris 2. märtsil toimuma pidanud Eesti Pihkva konsulaadi piduliku aastapäeva vastuvõtu. Keelamise põhjus pole teada. Eesti välisministeeriumi esindaja kinnitusel pole muude juubeliüritustega taolisi probleeme olnud.

“Eesti vabariigi Peterburi peakonsulaadi Pihkva talitus planeerib erinevaid EV100 aastapäeva tähistamiseks korraldatavaid üritusi oma konsulaarpiirkonnas kogu aasta vältel, päris kindlasti ei jää seega ära EV100 tähistamine," ütles ERR-ile välisministeeriumi nõunik Sandra Kamilova.

Petseris planeeritud vastuvõtt vahetult Eesti 100. aastapäeva läheduses on Kamilova sõnul tõepoolest esialgu edasi lükatud, kuna kohalik omavalitsus ei andnud Vene Föderatsiooni seadustele viidates ürituse toimumiseks Petseri kultuurimajas luba.

Kamilova ütles, et välismaal, nagu ka Venemaa Föderatsiooni territooriumil, on EV100 planeeritud arvukalt suuremaid ja väiksemaid üritusi, mille ettevalmistamise maht on erinev, nagu ka nende ettevalmistamise staadium.

"Suuremate ürituste korraldamise eelkokkulepped on olemas, kuid korraldustöös tuleb partneritega kokku leppida kõigis detailides ning selles osas töö käib," sõnas Kamilova.

Eesti saatkond, Peterburi peakonsulaat ja selle Pihkva talitus on järjepidevalt oma vastuvõttudega tähistanud vabariigi aastapäeva.

"EV100 aastapäeva vastuvõtt Peterburis toimus 21. veebruaril Jaani kirikus. Moskvas peetakse 1. märsil samuti vabariigi aastapäeva vastuvõttu, mis tänavu toimus seoses remondiga väljaspool saatkonda,“ lausus Kamilova.

Aare Hõrn, kes on setode peavanem järgmised kolm aastat, ütles ERR-ile, et rajoonivõimu otsus tekitab nukrust, aga neil on pakkuda Pihkva kultuurimajale mitmeid näitusi, samuti on plaanis korraldada talgud kohalikus luterlikus surnuaias ja aasta jooksul häid näitusi. "Mõtteid ja plaane on palju. Ulatame oma sõbrakäe Pihkva- ja Petserimaale."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: