Tallinna Sikupilli keskuse Prisma hakkab ööpäevaringselt lahti olema

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Tallinnas Sikupilli kaubakeskuses asuv Prisma Peremarket hakkab 1. märtsist olema avatud ööpäevaringselt.

Prisma tegevjuhi Jussi Nummelini sõnul jälgitakse Sikupilli hüpermarketi puhul Soomes edukaks osutunud eeskuju, kus Helsingi piirkonna tuiksoontel asuvad Prismad on leidnud sooja vastuvõtu ka öistel tundidel.

"Tallinnas ja selle vahetus läheduses elab ja töötab tuhandeid inimesi, kelle jaoks oleks just öine aeg kõige mugavam väiksemate või suuremate ostude tegemiseks. Soovime, et ka nemad saaksid oma ostud sooritada sobival ajal ja mõistliku hinnaga," märkis Nummelin.

Helsingis küündib tavapärane öine külastajate arv üle pooletuhande ja kliendid on 24/7 formaadi hästi omaks võtnud. Prisma kogub klientidelt infot ja jälgib prooviperioodil inimeste tagasisidet, et teenuseid inimeste vajadustest lähtuvalt kohandada, lisas Nummelin.

Sikupilli Prisma juhataja Marge Lasnil on hea meel, et just tema pood saab Eestis esimesena pakkuda sellist teenust. Ta kinnitab, et poe töötaja jaoks on öötöö mitmekesine ja ka paremini tasustatud. Samuti on valdav enamus öisel ajal kliente teenindama hakkavast personalist pika öötöö kogemusega.

"Öötöö võimaldab teenida veerandi võrra suuremat tasu ja on mitmekesisem, sest öösel toimub kauba väljapanek, uute väljapanekute tegemine, riiulite ümbertõstmine ning mitmed teised tegevused, mille osakaal päevasel ajal on väiksem. Nüüd lisandub ka kassatöö," märkis Lasn. "Paljud ei tea seda, kuid öisel ajal toimub suurtes kauplustes vilgas töö, märtsist lisandub kassade avamisega lihtsalt üks töölõik juurde."

Lasn tõi välja, et Sikupilli Prismas on igal argihommikul enne avamist kell 8.00 ukse taga vähemalt kümmekond inimest, kes soovivad kas päevaks tööle, öövahetuse järel koju või muul põhjusel kaupa osta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: