Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rootsi peaminister Trumpile: tollitariifid kahjustavad meid kõiki

Stefan Löfven ja Donald Trump ühisel pressikonverentsil Valges Majas.
Stefan Löfven ja Donald Trump ühisel pressikonverentsil Valges Majas. Autor/allikas: Ron Sachs/CNP/Sipa/Scanpix

Rootsi peaministri Stefan Löfveni sõnul kahjustab USA presidendi Donald Trumpi eelmisel nädalal välja käidud plaan kehtestada terase- ja alumiiniumiimpordile tollitariifid pikemas perspektiivis kõiki.

Trump jäi oma esimesel avalikul kohtumisel Euroopa Liidu liikmesriigi esindajaga pärast seda, kui oli tollitariifide plaaniga välja tulnud, seisukohale, et ebaõiglane kaubandussituatsioon USA ja teiste riikide vahel vajab lahendamist, vahendas Politico.

Rootsi valitsusjuht ei olnud aga plaaniga päri, vaid rõhutas, et tema rahva jõukus on rajatud koostööle, konkurentsivõimele ja vabakaubandusele, mitte suurendatud kaubanduspiirangutele.

"Olen veendunud, et suuremad tariifid kahjustavad pikemas vaates meid kõiki," rääkis Löfven Trumpiga Valges Majas peetud ühisel pressionverentsil.

Eelmisel neljapäeval teatas Trump, et tahab teraseimpordile kehtestada 25-protsendilise ja alumiiniumiimpordile 10-protsendilise tollitariifi, sest odav import kahjustab USA tootjaid. Vastukäiguna hakkas EL tegema plaane paljudele USA tarbekaupadele, põllumajandus- ja terasetoodetele tollitariifide kehtestamiseks, juhuks kui Trump peaks oma plaani ellu viima.

Trump leiab, et EL on USA suhtes eriti karm olnud. "Nad muudavad meile endaga äri ajamise peaaegu võimatuks," lausus president.

Lisaks hoiatas ta, et kui EL vastumeetmeid rakendab, siis kehtestab USA tollitariifid ka Euroopa autodele. "Nad võivad teha, mida tahavad, kuid kui nad seda teevad, siis paneme me suure, 25-protsendilise maksu nende autodele, ja uskuge mind, nad ei jää oma otsuse juurde kauaks," ütles Trump.

Vastulööki Trumpi plaanile on lubanud ka Hiina, Kanada ja Mehhiko.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: