Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saksamaa: protektsionism on USA jaoks vale tee

Tollitemaatika USA ja Euroopa Liidu vahel.
Tollitemaatika USA ja Euroopa Liidu vahel. Autor/allikas: Imago/Scanpix

Saksa valitsus hoiatas esmaspäeval, et Atlandi-ülene kaubandussõda oleks kahjulik nii Euroopale kui ka Ühendriikidele ning kutsus Washingtoni "mitte valima vale teed".

"Endassesulgumine ja protektsionism on vale tee," ütles kantsler Angela Merkeli kõneisik Steffen Seibert ajakirjanikele pärast seda, kui USA president Donald Trump ähvardas kehtestada Euroopa Liidu autoimpordile tollid.

"Iseendasse sulgumine ja protektsionism on vale tee," lausus Seibert.

"Sellised meetmed tekitavad valu rahvusvahelistele kaubandusvoogudele ja meie tööstusele, kuid eelkõige kahjustavad töölisi ja tarbijaid mõlemal pool Atlandi ookeani," lisas ta.

Berliin kavatseb koos Prantsusmaa, teiste EL-i pealinnade ja Euroopa Komisjoniga "väga pingsalt jälgida, mida USA valitsus see nädal rakendab ja seejärel kaalub õiget reaktsiooni", ütles Seibert.

"Me kavatseme kaitsta avatud ja vabu turge," rõhutas ta.

Autotööstus on Saksamaa suurim tööstusharu. Selles töötab riigis umbes 800 000 inimest ja välismaal veel tuhanded.

Saksa autofirmade turuosa USA-s on 7,9 protsenti, selgub autotööstuse liidu VDA andmeist.

Kuigi Saksa firmad ekspordivad USA-sse autosid, siis eelmisel aastal tootsid nad umbes 803 000 autot USA pinnal. Näiteks töötab ainuüksi Lõuna-Carolinas asuvas BMW tehases 10 000 inimest, kes toodavad päevas umbes 1400 sõidukit.

Macron: EL peab USA tariifikavale reageerima kiiresti

Euroopa Liit peab kiiresti reageerima USA kavatsusele tõsta tollitariife imporditud terasele ja alumiiniumile, ütles Prantsuse president Emmanuel Macron esmaspäeval.

"Usun, et EL-i jaoks on tähtis reageerida kiiresti, Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) raamistikus ja tasakaalustatud viisil," lausus Macron pressikonverentsil.

"On selge, et need (tariifid) lähevad vastuollu WTO reeglitega," lisas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: