USA keskpank tõstis intresse seoses paranenud majandusväljavaadetega

USA dollarid.
USA dollarid. Autor/allikas: Adek Berry/AFP/Scanpix

USA keskpank föderaalreserv otsustas kolmapäevasel koosolekul tõsta oma intresse 0,25 protsendipunkti võrra, viies baasintressimäära vahemikku 1,5-1,75 protsenti.

Otsus vastas turgude ootustele ja oli üksmeelne. Intressimäära tõstmist põhjendati majanduse tulevaste väljavaadetega. Viimastel kuudel on märgatavalt paranenud tööhõive.

Keskpank uuendas ühtlasi Ühendriikide majanduskasvuprognoosi. Uue prognoosi kohaselt kasvab USA sisemajanduse kogutoodang sel aastal 2,7 ja järgmisel aastal 2,4 protsenti. Veel detsembris oli vastavad ennustused 2,5 ja 2,1 protsenti.

Föderaalreservi sõnul tõstetakse intressi sel aastal ilmselt veel kaks korda, aasta lõpuks peaks see küündima 2,1 protsendini. Järgmise aastaga peaks see kerkima 2,9 protsendini, mis eeldaks 2019. aastal kolme inressitõusu.

Rahapolitiikat karmistades püüab keskpank ära hoida majanduse ülekuumenemist.

Kolmapäevane intressikoosolek oli esimene föderaalreservi uue juhi Jerome Powelli jaoks. Intressitõusu otsus näitab, et ta järgib oma eelkäija Jante Yellen joont.

Föderaalreserv tõstis nüüd intressimäära kuuendat korda pärast 2008. aasta rahanduskriisi.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: