Vare sõnul tagab Transiidikeskuse müük konteinervedudele kindlama tuleviku ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Transiidikeskuse müük suurele Saksa logistikafirmale HHLA tagab konteinervedudele läbi Muuga sadama kindlama tuleviku, nentis majanduekspert Raivo Vare. Suurfirma tulek elavdab lääne-ida suunalist transiiti ja võib suurendada kaubavoogusid läbi Eesti igas suunas.

Transiidikeskuse omanik Anatoli Kanajev ütles "Aktuaalse kaamerale", et Hamburger Hafen und Logistik AG ehk HHLA tulek Eestisse elavdab siinset majandust.

"Ma loodan, et partnerlussuhted ja uue omaniku tulek aitab kindlasti Eesti majandusarengule kaasa. HHLA on üks suuremaid sadamaoperaatoreid,
sealhulgas konteinervedude osas Euroopa turul," ütles Kanajev.

Hamburgis, Odessas ja ja peatselt ka Muuga sadamas tegutseva HHLA eesmärk on kasvada rahvusvaheliselt ja oma võrgustikku integreeritud Transiidikeskus aitab ettevõttel seda teha.

HHLA koduturg on Euroopa, kuid ettevõte tegutseb globaalselt.

"Tegu on nii suure võrgustikuga, mis annab võimaluse rohkem manööverdada, rohkem katet anda turul, aga /.../ turg on iseenesest konkurentsitihe ja see on n-ö täiendav arenguvõimalus. Iseseisvatel terminalidel maailmas, kus meie müüdav terminal ju toimetas, on tegelikult olukord suhteliselt keeruline ja oma võimsusi omava omaniku ja partneri lisandumine on ainult pluss," kommenteeris Raivo Vare.

HHLA kaubavoogude sünergia avab Vare sõnul Eestis võimaluse eelkõige lääne-ida suunalise trandiidi kasvuks.

Logistika ja transiidi assotsiatsiooni hinnangul võib aga mõju meie majandusele olla veelgi laiem, sest HHLA on ka tuntud Euroopa raudteevedaja.

"Kui nad lisavad sellele terminali investeeringule oma raudteevõimekuse, siis see võib tuua meile lisaks Mitsubishi konteinerrongidele, mis lähevad Venemaa tehastesse, kaasa Saksa autotootjate konteinerrongid, võib-olla ka auode logistika. Võib taaskäivituda Eesti-Ukraina vaheline kontenerrongi liiklus," ütles assotsiatsiooni arendusjuht Illimar Paul.

Transiidikeskuse konteinerterminali võimsus on praegu 300 000 konteineri tingühikut aastas, mida saab laiendada 800 000-ni. HHLA vedas eelmisel aastal 7,2 miljonit konterinerühikut.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: