Aasta tervisesõbra tiitli sai kardioloog Margus Viigimaa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Margus Viigimaa
Margus Viigimaa Autor/allikas: ERR

Eesti Tervisedenduse Ühing valis tänavuse aasta tervisesõbraks kardioloogi, terviseedendaja ja õppejõu, professor Margus Viigimaa ja aasta tervisedendajaks neuroloogi, rahvastiku tervise edendaja ja õppejõu Andrus Lipandi.

Ühingu teatel on Viigimaa arst, kelle tegevuse, teadustöö ja rahvusvahelise koostöö fookuses on ennetus. Ta on nii erialaliselt kui isiklikult eeskujuks teistele meedikutele ning on ühtlasi Eesti üks enam südamehaiguste ennetusest rääkiv arst.

Ta on välja andnud arvukaid artikleid, intervjuusid ja ettekandeid.Tema algatusel loodi ka maakondade südametervise kabinetid.

Andrus Lipand on tervisedenduse ühingu asutajaliige ning on aastaid juhtinud selle Tallinna osakonda. Ta on olnud tervisedenduse valdkonnas tegev üle 20 aasta ja tema panus Eesti tubakapoliitika väljatöötamisesse on olnud võtmetähtsusega.

Ta on olnud Eesti elanikkonna tervisekäitumise uuringu käivitamise ja toimumise tagamise juures. Lipand on ka meditsiiniterminoloogia komisjoni liige ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tervisedenduse eriala õppejõud.

Aasta tervisesõbra tiitli on varem saanud ka Evelin Ilves, president Arnold Rüütel, saade „Ringvaade“, kontsern G4S, arst Merike Martinson, näitleja Henrik Kalmet, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning Rimi Eesti Food AS.

Aasta tervisedendaja tiitli on varem saanud Hele Leek-Ambur, Elo Paap, Tiiu Härm, Liana Varava, Anu Kasmel, Mai Maser, Imbi Jäe, Vilma Tikerpuu, Ülle Laasner ja Aili Laasner.

Tunnustused antakse üle 15. juunil iga-aastasel tervisedenduse konverentsil Tallinna Ülikoolis.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: