Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lõuna-Korea avalikkus suurt läbimurret kohtumiselt Kim Jong-uniga ei oota

Lõuna-Korea tutvustas kahe Korea liidri kohtumiseks ette valmistatud ruumi.

Põhja-Korea juht Kim Jong-un ja Lõuna-Korea president Moo Jae-in kohtuvad reedel piirikülas Panmunjomis, et arutada muu hulgas ka Põhja-Korea tuumaprogrammi.

Kahe Korea kõnelused ja ka Kim Jong-uni eelseisev kohtumine USA presidendi Donald Trumpiga on tekitanud lootuse, et pingeid poolsaarel õnnestub leevendada.

Paljud korealased aga leiavad, et see kõik on juba varemgi olnud, ega pane kohtumisele erilisi lootusi.

"Kuna neid erakorralisi teadaandeid on [uudistes] nii palju olnud, olen [Põhja-Korea ähvarduste ja raketikatsetuste] suhtes tuimaks muutunud. Ma olen kuulnud, et nüüd äkki olevat "rahumeeleolu", kuid ma ei tea sellest eriti midagi. Aga kuigi ma selle vastu erilist huvi ei tunne, tahaksin tõepoolest, et elu ei oleks nii rahutu," kommenteeris 34-aastane Lõuna-Korea elanik Kim Hana.

"Minu lapsed on sündinud headel aegadel. Kui nad peaksid silmitsi seisma kaosega ,näiteks sõjaga, oleks see nende jaoks piinarikas, sest kogu vajalik taristu häviks ühe hetkega. Uus põlvkond ei ole raskeid aegu näinud, nii et see tooks ühiskonnas kaasa tohutu kaose," lisas 59-aastane taksojuht You Jong-Hyun.

"Me peame ühinema. Maailmas pole ühki teist lahutatud riiki, meie oleme ainsad. Miks me peame elama vaenlastena, kuigi oleme üks rahvas? Selleks pole vaja midagi muud kui veidi andestamist," arvas 89-aastane Korea sõja veteran Kim Yong-cheol.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: