IRL otsustas Vaheri uueks ametiajaks kinnitamist mitte vetostada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Helir-Valdor Seeder
Helir-Valdor Seeder Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et Elmar Vaheri küsimust arutanud IRL-i fraktsioon otsustas tema uueks ametiajaks valimist mitte vetostada.

Seeder rääkis ERR-ile, et fratktsioon arutas piiriauditi teemat ja jõudis seisukohale, et kuigi kõik küsimused vastuseid ei saanud, ei kavatse IRL Elmar Vaheri kinnitamist politseijuhi kohale vetostada.

"Meil on kogu selles protsessis etteheiteid isegi ei tea kellele, sest audit on väga ebamäärane, aga meie ei vetosta Elmar Vaheri kandidatuuri, kui Anvelt selle valitsusele esitab ja on veendunud, et Elmar Vaher on parim kandidaat ja leiab et tehtud juhtimisvigade eest vastutab pigem eelmine minister," lausus Seeder.

"See aga ei tähenda, et me kiidame heaks või toetame tohutult seda kandidatuuri," lisas Seeder.

Miks oli vaja eelmisel nädalal Elmar Vaheri ja Arnold Sinisalu ametisse kinnitamised edasi lükata, selgitas Seeder järgmiselt.

Seederi sõnul palus ta, et Anvelt enne Vaheri punkti lisamist valitsuse istungi päevakorda IRL-i fraktsiooni sellest informeeriks, et fraktsioon veel Vaheri küsimust arutada saaks. Seeder märkis, et seda aga Anvelt ei teinud ja seetõttu ta helistaski Anveltile ja palus ametisse nimetamine nädala võrra edasi lükata.

"Selle peale käivitas Anvelt meediakampaania, et viimasel hetkel IRL lükkab kandidatuuri tagasi," sõnas Seeder.

Seeder ütles veel, et Arnold Sinisalu oleks võinud uueks ametiajaks vabalt ära kinnitada.

"Sinisalu oleks võinud ära kinnitada. Ei ole ju tegemist Tipi ja Täpiga, et nad peavad koos olema. Sellele ei ole sisulist ega ka juriidilist põhjendust," lausus Seeder.

Möödunud neljapäeval, vahetult enne valitsuse istungit võttis siseminister Andres Anvelt (SDE) päevakorrast maha punkti, millega pidi valitsus kinnitama ametisse politsei- ja piirivalvejuhi ning kaitsepolitsei peadirektori.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: