Anvelt: Vaheri ümber toimuv on minu jaoks suur üllatus

Siseminister Andres Anvelt ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et tema jaoks on Elmar Vaheri politseijuhi ametisse nimetamise edasilükkamine suur üllatus, sest kõik kooskõlastused tema uueks ametiajaks olid nii parlamendi kui ka valitsuse tasemel olemas.

Kuidas Elmar Vaher ise enda madalamale ametikohale üleviimisesse suhtus, oli ta nõus sellega?

Hakkame sellest pihta, et vastus on jäänud vastutuseks ja ta täidab kohuseid. Selles mõttes ma arvan, et peadirektor on ikkagi peadirektor.

Miks te Elmar Vaheri ja kapo juhi Arnold Sinisalu ametissenimetamise sisuliselt 12. tunnil valitsusse viisite, teades, et ühe ametiaeg saab läbi juba mõne päeva pärast ja kui valitsus ei kinnita, jääb politseiorganisatsioon ilma juhita?

Ma tegin ajaliselt täpselt niimoodi, kuidas võimalik, kuna vahepeal tekkis meil ka ajaline pretensioon, kuna me vaatasime läbi piiriauditit. 1. märtsiks ma sain need tulemused kätte. Niikaua pidurdasin ka Elmar Vaheri läbirääkimist ka fraktsioonidega. Ja kui 1. märtsist oli näha, et auditi vahekokkuvõte väga selgelt ütles seda, et Elmar Vaheril ei ole mingit süüd selles, et läks kallimaks, siis ma liikusin edasi selles graafikus, kuidas on võimalik ja eelmisel nädalal viisin ka materjalid siis valitsusse.

IRL on toonud põhjuseks vajaduse uurida põhjalikumalt idapiiri ehitusega seotud auditit - märtsi algul kui see audit avalikuks sai, ei näinud keegi koalitsioonist probleemi tema jätkamises, mis selle poolteise kuu jooksul nüüd muutunud on?

Minu jaoks ei ole mitte midagi muutunud. Ma ütlen ausalt, minu jaoks oli see väga suur üllatus. Me käisime kõik fraktsioonid läbi. Ja ka õiguskomisjonis, kus on ka IRL-i liige Raivo Aeg. Tema andis niiöelda kooskõlastuse edasi liikumisele. Nii et minu jaoks oli see neljapäeva hommik väga suur üllatus.

IRList öeldi "Aktuaalsele kaamerale", et neil on etteheited hoopis Teile, kui siseministrile - te ei olevat kinni pidanud kokkuleppest informeerida ILRi ennne, kui Vaheri kandidatuuriga valitsusse lähete, ent ei teinud seda. Kuidas kommenteerite?

See on lausa naljakas. Mitte ükski minister ei lähe ühegi peadirektori kandidaadiga enne isegi fraktsioonidesse läbirääkimisi pidama kui ta on saanud suusõnalise kinnituse, et ei ole selle ühe või teise kandidaadiga probleeme. Ja täpselt samuti polnud Elmar Vaheriga probleeme. Sain ka valitsuskoalitsiooni liikmetelt kinnituse, et liigume edasi. Täpselt samuti ei kuulnud ka mitte ühtegi vastuseisu ka fraktsioonis ja ka õiguskomisjonis. Minu jaoks on need väga tühjad sõnad.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: