Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod ja video: õppusel Siil käivad aktiivsed lahingud

Lõuna-Eestis on käimas suurõppuse Siil aktiivsete õppelahingute faas, kus 1. jalaväebrigaad mängib ründaja rolli ning 2. jalaväebrigaadil tuleb ennast kaitsta.

"Meie pataljon on praegu raudrusikas lahingumasinatega, olime eesmine üksus ning sooritasime just soomukitega manöövri,“ ütles nooremleitnant Alar Haavalaid 1. jalaväebrigaadist.

"Meie eesmärk on siin õppida ja koostööd harjutada ja see eesmärk saab kindlasti täidetud," lisas ta.

Suurõppuse Siil raames täidab 1. jalaväebrigaad ründaja rolli ning 2. jalaväebrigaadil tuleb ennast kaitsta. Mõlema brigaadi koosseisus on suur roll õppusel täita ajateenistuses olevatel sõduritel kui ka reservväelastel ning kaitseliitlastel, kes brigaadide tegevust toetavad.

"Aktiivse faasi esimesel päeval oli näha, et reservväelaste ja sõdurite motivatsioon on kõrge ja õppus kulgeb 1. jalaväebrigaadile plaanipäraselt," ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Veiko-Vello Palm õppuse käiku hinnates.

Suurõppus Siil on praeguseks jõudnud aktiivsesse õppelahingute faasi, kus Valga, Võru ja Põlva maakondades ning Põhja-Lätis mängitakse läbi stsenaariumi, mille järgi ründab vaenulik riik Murinius Eestit.

Õppuse aktiivne õppelahingute faas kestab 12. maini, mil Valga linnas peetakse õppuse raames linnalahing.

Kuna nii laiahaardeline õppus nõuab suurt elanikkonna toetust, tänab kaitsevägi kõiki kohalikke elanikke ning maade ja teede omanikke, kes on olnud vastutulelikud ja lubanud oma valdusi kasutada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: