Fotod: Terras sai ülevaate suurõppusest Siil ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras inspekteeris teisipäeval suurõppusel Siil väliharjutustel viibivat toetuse väejuhatuse logistikapataljoni, kus sai ülevaate olukorrast ja tegevustest.

"Pärast üliedukat Kaitseliidu maakaitse osa oleme nüüd õppusega jõudnud lahingfaasi. Soovin kõikidele viimaseks pingutuseks jõudu ja loodan, et ohutustehnika reeglid endiselt meeles püsivad," kirjutas Terras Siili Facebooki lehel.

Logistikapataljoni ülem, kolonelleitnant Argo Reidla tegi kaitseväe juhatajale olukorda ja planeeritud operatsioone kirjeldava ettekande ning tutvustas lühikesel ringsõidul maastikul erinevates paiknemisalades asuvaid kompaniisid.

"Saime kaitseväe juhatajalt kinnituse, et meie reservüksuste taktikaline väljaõpe on õige ja toimib nagu vaja," ütles Reidla.

Logistikapataljoni ülesanne õppuse raames on planeerida ja tagada taktikaline logistiline toetus suurõppusel osalevatele üksustele, luues seeläbi eeldused lahingvalmiduseks.

Suurõppus Siil kestab 2. kuni 14. maini ja jaguneb kolme etappi, millest viimasel 8. kuni 12. maini kestvas faasis toimuvad õppelahingud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: