Kaljulaid kohtus Kreekas Tsiprasega

Eesti president Kersti Kaljulaid kohtus Kreeka visiidi ajal peaminister Alexis Tsiprasega, kes tundis huvi Eesti e-riigi lahenduste vastu.

"Kohtumine peaminister Alexis Tsiprasega oli intensiivne ja kasulik ning kujunes lõpuks plaanitust kaks korda pikemaks. Peamiselt rääkisime digiteemadest, kuivõrd peaministri huvi meie e-riigi vastu oli suur," teatas Kaljulaid sotsiaalmeedias.

"Peaminister Tsipras jõudis eile (neljapäeval - toim) tagasi Lääne-Balkani tippkohtumiselt Sofiast, seega rääkisime ka Lääne-Balkani olukorrast ning ELi võimalikust laienemisest nii Lääne-Balkani kui idapartnerluse riikide kontekstis. Arutasime ka julgeolekuolukorda Euroopa naabruses."

President Kersti Kaljulaid on Kreekas kahepäevasel ametlikul visiidil. Reedel on Kaljulaidil kohtumised lisaks Tsiprasele ka opositsiooniliider Kyriakos Mitsotakisega. Lisaks külastab riigipea Euroopa Piiri- ja Rannikuvalve Ameti (Frontex) staapi Pireuse sadamas ning osaleb Eesti Õigeusu kirikute kuplite näituse avamisel Bütsantsi Muuseumis.

Riigipead saadavad Kreeka visiidil siseminister Andres Anvelt, riigikogu liikmed Hanno Pevkur ja Oudekki Loone, politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Krista Aas ning tarkvaraettevõtte Mooncascade ja Garage48 kaasasutaja Priit Salumaa.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: