Venemaa ettevõtjad tutvusid Ida-Virumaale investeerimise võimalustega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Narva-Jõesuus toimunud Eesti-Vene majandusfoorumile saabunud Venemaa ettevõtjatele tutvustati Ida-Virumaale investeerimise võimalusi.

Foorumi üks korraldajatest on Ida-Virumaa Tööstusalade Arendamise sihtasutus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi Ida-Viru tööstuspargid otsivad omale kliente nii Idast kui ka Läänest, on siiani suuremat huvi oma tootmisüksusi Ida-Virumaale ehitada avaldanud just Venemaa ettevõtted.

"Lühidalt öeldes annab sõnaühend "valmistatud Euroopas" meile suuremaid võimalusi Euroopa turul kauplemiseks. Lisaks tugevdame oma positsioone Venemaal, sest omades ettevõtet Euroopas muutume Venemaal klientide silmis soliidsemaks ja köitvamaks," selgitas OÜ Primatek Coatings juhataja Valeri Jefimov.

Foorumi korraldajate arvates paneb kohtumine aluse tuleviku koostööle ja näitab uutele tulijatele Eestisse investeerimise plusse.

"Üks asi on poliitiline olukord, teine on ettevõtjate vahelised suhted ja ärikeskkond. Kõik saavad aru, et me oleme täna suhteliselt madalseisus, aga selline aeg, kus on võib-olla madalseis suhetes, on just see koht, kus uut vundamenti hakata laduma," ütles SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus juhataja Teet Kuusmik.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: