USA kongress kiitis heaks pangandusregulatsioonide leevendamise

USA rahanduse peatänav Wall Street.
USA rahanduse peatänav Wall Street. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA kongress kiitis teisipäeval heaks seaduse, mis leevendab ulatuslikult finantskriisi järel karmistatud pangandusregulatsioone.

Esindajatekoja võttis seaduseelnõu vastu parteiliini pidi kulgenud hääletusel 258 poolt- ja 159 vastuhäälega, senat oli selle heaks kiitnud märtsis. Nüüd jõuab see president Donald Trumpi lauale.

Trump on lubanud eelmise presidendi Barack Obama ajal jõustatud regulatsioonid tühistada.

2010. aastast pärineva Dodd-Franki seaduse eesmärk oli kaitsta maksumaksjaid pankade päästmisega kaasnevate kulutuste ning uute majanduslike tagasilöökide eest.

Vabariiklaste enamusega esindajatekoja ja senati läbinud seadus vabastab tuhanded väike- ja keskmise suurusega pangad Dodd-Franki seaduse regulatiivse järelevalve alt, jättes seaduse võtmeelemendid USA suurimate finantsasutuste suhtes kehtima.

Valge Maja on põhjendanud regulatsioonide leevendamist vajadusega kaitsta panku üleliigse reguleerimise eest.

Esindajatekoja demokraatide liider Nancy Pelosi sarjas sammu kui järjekordset katset nõrgestada elutähtsaid Dodd-Franki reforme, mis sisaldavad tema sõnul tarbijate tugevaimat rahalist kaitset ajaloos.

"See avab ukse laenamisalasele diskrimineerimisele ja võib ähvardada meie finantssüsteemi ja majanduse stabiilsust," ütles Pelosi kolleegidele. "See seadus viiks meid tagasi kontrollimatu hoolimatuse juurde Wall Streetil, mis vallandas ajaloolise finantskrahhi."

Esindajatekoja vabariiklasest spiiker Paul Ryan nimetas seaduse vastuvõtmist aga "suureks sammuks majanduse ülereguleerimisest vabastamise poole".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: