Luik: Poola on Läänemere piirkonnas üks olulisemaid liitlasi

Kaitseminister Jüri Luik kohtus reede õhtul Eestisse kahepäevasele visiidile saabunud Poola kaitseministri Mariusz Błaszczakiga. Luige sõnul on Poola üks Eesti olulisemaid liitlasi Läänemere piirkonnas.

Błaszczak saabus Eestisse, et arutada kahepoolse kaitsekoostöö, eelseisva NATO tippkohtumise ja Euroopa Liidu kaitsealaste initsiatiividega seotud küsimusi.

"Poola on Läänemere piirkonnas üks olulisemaid liitlasi, kes on oma tahet liitlassuhtesse panustada ka korduvalt tõestanud," ütles Luik.

Poola õhutõrjepatarei ja ründelennukid SU-22 osalesid mai alguses Eestis läbi viidud suurõppusel SIIL.

Luige sõnul aitab Poola üksuste osalemine meie kevadistel õppustel oluliselt parandada riikide kaitsevägede koostegutsemisvõimet.

Samuti võtsid Poola mereväe tuukriüksus ja miinijahtija Flaming osa sel nädalal Eesti vetes lõppenud miinitõrjeoperatsioonist Open Spirit.

Kohtumisel kinnitas Poola kaitseminister valmidust jätkata osalemist NATO Balti õhuturbemissioonil. Lisaks panustab Poola liitlaste suurendatud kohalolekusse NATO kirde- ja kagutiival kokku üle 400 kaitseväelasega.

Laupäeval külastab Błaszczak Poola ja Eesti 100. aastapäeva puhul Tallinnas viibivat õppelaeva Dar Młodzieży ning asetab lilled allveelaeva Orzeł mälestustahvlile Miinisadamas.

Reede õhtul asetasid kaitseministrid pärja Vabadussõja võidusamba jalamile.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: