Ossinovski: riik võiks luua noorte inimeste ellu aitamise fondi

Jevgeni Ossinovski
Jevgeni Ossinovski Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski teeb ettepaneku luua riigi algatusel kogumisfond, mis toetaks noori iseseisva elu alustamisel.

Ossinovski osutab Postimehes ilmunud arvamusloos, et Euroopa Liidus ühe suurema sissetulekute ebavõrdsusega riigis, Eestis, on vaesuse põlvkondliku taastootmise nõiaringi lõhkumine riigi üks olulisemaid ülesandeid.

Endise ministri sõnul on riik laste vaesuse vähendamisel astunud olulisi samme, tuues näiteks lapsetoetuse kasvu, toimetulekupiiri tõusu, tasuta gümnaasiumilõunad, riikliku elatisabifondi ja noorte huvitegevuse toetuse ning nüüd on hädavajalik noortele täiskasvanutele võrdsemate stardivõimaluste loomine, mistap teeb Ossinovski konkreetse ettepaneku: riik peaks looma noorte võimaluste fondi, mis oma eesmärgilt sarnaneks tänagi pankade poolt pakutavatele vabatahtlikule laste kogumisfondile ja korralduslikult universaalsele pensionifondile.

"See oleks isiklik kogumisfond, mis avatakse igale lapsele tema sünnil ning kuhu terve tema lapseea jooksul kogutakse raha, mille finantsasutus investeerides kasvama paneb," kirjutab Ossinovski, lisades, et kui laps saab täiskasvanuks, on tal võimalik seda raha kasutada iseseisva elu sisseseadmiseks, õppimise ajal ära elamiseks, eluasemekulude katteks ja muuks vajalikuks.

Fondi korraldamiseks on poliitiku sõnul erinevaid võimalusi: üks võimalus oleks maksta riigi poolt lisaks lapsetoetusele, mis toetab lapse tänast toimetulekut, igakuiselt ka lapse tuleviku fondi kindel summa ning lisaks anda lähedastele võimalus vabatahtlikult fondi juurde maksta, vabastades sissemaksed sarnaselt tänase pensioni kolmanda sambaga tulumaksust.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: