President Trump andis armu eakale naisvangile

Alice Johnson pärast vabastamist.
Alice Johnson pärast vabastamist. Autor/allikas: Mega/Scanpix

USA president Donald Trump andis armu narkokuriteo eest eluaegse vangistuse saanud 63-aastasele Alice Johnsonile.

Ligi 22 aastat vanglas olnud naise vabastamist on palunud mitmed organisatsioonid ja avaliku elu tegelased, nende seas ka tõsielustaar Kim Kardashian West, kes eelmisel nädalal Valges Majas riigipeaga vanglareformist rääkimas käis, vahendasid BBC ja Yle.

Johnson mõisteti Tennessee osariigi kohtu poolt 1996. aasta oktoobris süüdi rahapesus ja katses omandada narkootikume. Sisuliselt oli ta üks 15 inimesest koosnevast võrgustikust, kes kõik mõisteti süüdi kokaiiniäriga seoses. Naise eluaegne vabadusekaotus tulenes osariigi poolt narkokuritegudele kehtestatud karmidest karistustest.

Vahepeal vanaemaks saanud naise vabastamist taotlenud aktivistid põhjendasid oma soovi sellega, et tegu oli Johnsoni esimese kuriteoga, tema kuriteoga ei olnud seotud vägivalda ning et ta oli vanglas veedetud aastate jooksul täielikult kuritegelikust eluviisist loobunud.

Ka Valge Maja põhjendas Johnsoni vabastamist sellega, et naine on end vanglas eeskujulikult üleval pidanud ja oma elus uue lehe pööranud.

"Johnson on võtnud vastutuse oma varasema käitumise eest ning olnud eeskujulik kinnipeetav viimased paar aastakümmet," seisab Valge Maja avalduses. "Hoolimata sellest, et talle mõisteti eluaegne vabadusekaotus, on Alice teinud vanglas kõvasti enda rehabiliteerimiseks ning olnud mentoriks kaasvangidele."

Avalduses lisati, et kuigi administratsioon usub vajadusse olla võitluses kuritegevusega karmil positsioonil, usub Valge Maja ka sellesse, et anda teine võimalus neile, kes üritavad end vanglas parandada.

USA meedias sai näha ka seda, kuidas vabastatud Johnson oma lähedastega kohtub.

Kim Kardashian West aga tänas Twitteris presidenti armuandmisotsuse eest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: