Ligi 400 Siilile mitteilmunut jääb ootama karistust ({{commentsTotal}})

Õppuse Siil 2018 lõpurivistus.
Õppuse Siil 2018 lõpurivistus. Autor/allikas: Ardi Hallismaa/mil.ee

Kaitsevägi on läbi viimas menetlust ligi 400 reservväelase suhtes, kes ei ilmunud kohale õppusele Siil või selle raames korraldatud lisaõppekogunemisele Okas.

Vahetult pärast õppust öeldi kaitseväe peastaabist ERR-ile, et õppusel ei osalenud 1700 kutsutut, kellest 700 vabastati üksuse ülema otsusega. 1000 kutsutu suhtes algatatakse menetlus, et selgitada välja mitteilmumise põhjused.

"Praeguse seisuga on algatatud ligi 400 menetlust õppusele Siil 2018 ja selle raames korraldatud lisaõppekogunemisele Okas mitteilmunute reservväelaste suhtes. Ülejäänud õppusele mitteilmunud reservväelased põhjendasid mitteilmumist," ütles kaitseväe peastaabi pressiesindaja Igor Ljapin ERR-ile.

Ta lisas, et menetlemise lõplik otsus sõltub koostööst ja asjaolude selgitamisest, võimalusel püüab kaitsevägi vestelda iga reservväelasega.

Õppekogunemisele ilmumise kohustuse eiramise eest võidakse karistada rahatrahviga kuni 300 trahviühikut või arestiga. Väärtegude menetlemisele kohaldatakse karistusseadustiku üldosa ja väärteomenetluse seadustiku sätteid.

Suurõppus Siil toimus 2.-14. maini üle Eesti. Kandev roll ülesannete täitmisel ning kokkuharjutamisel oli Kaitseliidul. Õppusel Siil 2018 oli plaanitud osalema üle 15 000 ajateenija, reservväelase, kaitseväelase, kaitseliitlase, naiskodukaitsja ja liitlasvägede sõduri.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: