Tallinna linn täpsustab juulist velotaksoteenuse reegleid

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Tallinna linn kehtestab juulist velotaksodele täpsemad tegutsemisreeglid ning võrdsustab velotaksoteenuse taksoteenuse osutamisega.

Praegu puudub linnavalitsusel täpne andmestik selle kohta, kes velotakso teenust osutavad ja milline on nende hinnapoliitika, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Juulist hakkab Tallinna transpordiamet väljastama velotaksodele teenindajakaarte, mis peaks olukorda korrastama.

Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet ütles, et praegu polegi kontrolli, kuid teenindajakaartide väljastamise eesmärk on aru saada, kui palju neid velotaksosid on.

"Tulevikku vaadates annab see võimaluse arutada selle üle, et oletame, et neid registreerub näiteks 1000, siis me saame arutada, kas 1000 on palju või peaks piirama nende arvu. Vaja on aru saada, kui suur ja lai see ärisektor on," märkis ta.

Velotaksojuhte värbab praegu internetis osaühing Greengears.

Svet ütles, et juulist jõustuv reeglistik seab velotaksonduse samadele alustele taksoteenuse osutamisega ehk juhtidel peab olema juhiluba, velotaksol endal peavad olema külgtuled, turvavööd ja see ei tohi olla isetehtud ning uus määrus muudab selgeks ka hinnakujunduse.

"Ma arvan, et kõige suurem muutus, mis peaks nüüd tulema 1. juulist, on see, et vähemalt osa nendest ratturitest lihtsalt kaob linnaruumist, sest neile hakkavad kehtima suhteliselt ranged nõuded," ütles Svet.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: