USA sõjalennukid lendasid pühapäeval pikalt Musta mere Vene rannikul

RQ-4 Global Hawk droon.
RQ-4 Global Hawk droon. Autor/allikas: Erik Hildebrandt/Northrop Grumman/Reuters/Scanpix

USA õhujõudude strateegiline droon RQ-4B Global Hawk ja laevastiku allveelaevatõrje patrulllennuk P-8A Poseidon kulgesid pühapäeval pikki tunde Venemaa Musta mere piiril, selgub lääne lennundusportaalide seireandmetest.

Nii luuras Vene piiril üle viie tunni Sitsiilia Sigonella õhujõudude baasist lähtunud USA kaugdroon, mis suudab teha vaenlase ala süvaluuret, kulgedes edasi-tagasi annekteeritud Krimmi edela ja lõunarannikul, samuti Krasnodari krai rannikul kuni Sotšini.

Samal ajal lendas Venemaa Musta mere piiril üle kolme tunni USA mereluurelennk P-8A Poseidon pardanumbriga 168858, mis samuti lähtus Sitsiiliast. Suurema osa ajast veetis ta rahvusvaheliste vete kohal Sevastoopoli lähedal. Ta lendas ka Krimmi edelarannikul ja Krasnodari krai kandis Novorossiiski ja Tuapse kandis.

Enne Musta mere rannikut luuras droon RQ-4B Global Hawk pühapäeval kaheksa tundi Donbassis sissivabariikide ja Ukraina väe lahutusjoonel kulgedes Ukraina kontrolli all oleva ala õhuruumis, lähenedes mitu korda 35-55 km kaugusele Vene piirist Belgorodi, Voroneži ja Rostovi oblasti kandis.

Avalike allikate andmetel võimaldavad RQ-4B pardaseadmed luurata tal kogu sissivabariikide käes oleval alal, samuti Ukrainaga piirnevates Vene oblastites, edastades teavet juhtimispunkti reaalajas.

USA droon RQ-4B Global Hawk käis Vene piiril luuramas ka möödunud reedel, siis märgati seda Kaliningradi, Leningardi ja Pihkva oblasti piiril.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: