Eesti Energia plaanib juulis Auvere jaama viimaks vastu võtta ({{commentsTotal}})

Auvere elektrijaam
Auvere elektrijaam Autor/allikas: ERR

300-megavatise võimsusega Auvere elektrijaam on kuni juuli alguseni korralises aastahoolduses ning pärast hooldust ja viimast testi loodab Eesti Energia elektrijaama viimaks General Electricult (GE) üle võtta.

"Auvere elektrijaamas toimub hetkel korraline aastahooldus. Hooldus algas 3. juunil ja peaks plaani kohaselt kestma 2. juulini," ütles Eesti Energia meediasuhete juht Kaarel Kuusk BNS-ile. Hoolduse ajal on kogu jaama võimsus turult väljas.

Pärast aastahooldust on Eesti Energial plaanis teha viimane ühiskatse koos Eleringiga, mille õnnestumisel on võimalik viimaks võtta elektrijaam GE-lt üle.

Kui esialgu planeeriti Auvere elektrijaam Eesti Energiale üle anda 2015. aastal, siis erinevate vigade ilmnemise tõttu on GE tegelenud jätkuvalt üleandmiseks valmistumisega ning on maksnud Eesti Energiale tootmisplaani mittetäitmise tõttu eelmise aasta lõpu seisuga leppetrahvi ligi 100 miljonit eurot. On võimalik, et ka tänavuse aasta eest tuleb GE-l trahvi lisaks tasuda.

Auvere elektrijaama võimsus on 300 megavatti ning jaam kasutab elektritootmiseks efektiivset tsirkuleerivat keevkihttehnoloogiat. Elektrijaama ehitab võtmed kätte lepingu alusel General Electric'u kontsern. Elektrijaama efektiivsus on 40 protsenti ning jaam suudab kütusena kasutada kuni 100 protsendi ulatuses põlevkivi, kuni 50 protsendi ulatuses biomassi, kuni 20 protsendi ulatuses turvast ja kuni 10 protsendi ulatuses põlevkivigaasi.

Eesti Energia Auvere elektrijaama projekti eelarve on 638 miljonit eurot, millest Kaarel Kuuse sõnul oli möödunud aasta lõpuks investeeritud 568 miljonit eurot. Lõplik maksuvus ei ole veel selge. "Eks see selgub veel. Aga ilmselt vähem, kui algselt kavandatud," lisas Kuusk aprillis.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: