Kiviõli keemiatööstuse uus filter peaks leevendama tahmasaastet ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kiviõli keemiatööstus soetas ligi kaks miljonit eurot maksma läinud elektrifiltri, et parandada õlitootmisseadme töökindlust ning vähendada keskkonnareostust.

1,9 miljonit eurot maksma läinud Venemaal valmistatud elektrifilter on Alexela gruppi kuuluva Kiviõli keemiatööstuse viimaste aastate suurim investeering, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kolme aasta jooksul, mis Alexela grupp on siin sajaprotsendiline omanik olnud, oleme me siin kaotanud umbes 21 miljonit eurot ehk see on olnud meie kahjum. Eelmine kuu oli üle kolme aasta esimene kuu, kus me kuupõhiselt olime kasumis," rääkis Alexela Groupi juhatuse esimees Andreas Laane.

"Kahjumis ettevõttesse investeerimine on üldse keeruline, aga me oleme sellel ajal siia inveteerinud ca 5 miljonit. Igal juhul on elektrifilter olnud kõige suurem investeering, aga ka väikeseid investeeringuid on olnud omajagu," lisas ta.

Piirkonna elanikke häirivat ebameeldivat lõhna filter siiski oluliselt ei vähenda.

"Elektrifilter võtab ära pigem tuhasuse ehk siis tegelikult on õhk puhtam. Eriti hästi on see näha kui tuleb talv. Ta lõhna oluliselt ei vähenda ja eks siin on üldse küsimused, kust need lõhnad pärit on," sõnas Laane.

Praegu käib ettevõttes arendustöö, mille eesmärk on väärtustada põlevkivi teistmoodi kui konkurendid.

"Kui juba investeerida, siis me vaatame, kas teeme seda nii, nagu VKG ja Eesti Energia, kes kasutavad vastavalt Petroter või Enefit tüüpi tehnoloogiat või teha midagi uut. Me usume seda, et midagi uut on õige ja vaatame, kas on toota põlevkivist natuke teistsuguseid asju. Me oleme sellega aastakese tegelenud ja esimesed tulemused on olnud lubavad," oli Laane optimistlik.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: