Vopak E.O.S.-i kahjum süvenes 100 miljoni euroni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pakterminal Muuga sadamas
Pakterminal Muuga sadamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Terminalioperaatori AS Vopak E.O.S. 2017. aasta müügitulu ulatus 44,9 miljoni euroni, olles aasta varem 51,7 miljonit eurot, ettevõtte kahjum oli varade allahindlusest tulenevalt 99,4 miljonit eurot.

Sarnaselt eelnenud aastatele mõjutas äriühingu tulemusi sektoris valitsev keeruline ärikeskkond, teatas Vopak.

Tulenevalt finantsaruandluse standarditest, hindas ettevõte aruandeaastal uuesti oma põhivara kaetavat väärtust ja viis selle vastavusse halvenenud turutingimustega. Vopak E.O.S.-i 2017. aasta kahjum oli 99,4 miljonit eurot, 2016. aastal 57,7 miljonit eurot. Kahjum tulenes suures osas varade allahindlusest 89 miljoni euro ulatuses. 2016. aastal hindas Vopak varasid alla 55,7 miljoni euro eest.

"Vaatamata keerulistele aegadele suutis Vopak E.O.S. investeerida ligi 1,3 miljonit eurot keskkonnakaitsesse ning terminalide infrastruktuuri tugevdamisse ja kaasajastamisse, et suurendada efektiivsust ja konkurentsivõimet. Tegime investeeringuid ka ohutuse- ja terviseprogrammidesse," ütles ettevõtte kommunikatsioonijuht Olga van Kampen.

"Endiselt ebasoodus geopoliitiline olukord ja sektoris valitsev terminaliteenuste ülepakkumine on oluliselt suurendanud konkurentsi Põhja- ja Baltimaade terminalide vahel," lisas van Kampen.

AS Vopak E.O.S. on terminalioperaator Baltimaades ning ettevõttele kuulub neli naftaterminali kogumahutavusega 1 051 800 kuupmeetrit - Termoil, Trendgate, Pakterminal ja Stivterminal. Vopak E.O.S. on ühisettevõte, mille asutajad on Royal Vopak ja Global Ports Investments.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: