Abu Dhabi ettevõte Liwathon ostab Vopaki ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1554273720000 | amCalendar}}
Foto: Peeter Langovits/Postimees/Scanpix

Royal Vopak N.V. ja Global Ports Investments PLC müüsid Baltimaade suurima sõltumatu naftatoodete terminalioperaatori Vopak E.O.S kõik aktsiad Abu Dhabi ettevõttele Liwathon. Logistikaettevõtte uus nimi on Liwathon E.O.S.

Tehingule eelnevalt oli Royal Vopak 2018. aasta augustis teatanud, et ettevõte kaalub mõnede terminalide müüki.

Liwathoni äritegevuse fookus on vedelkütuste logistikal ja ladustamisel globaalsetel nišiturgudel.

"Hakkame koos kogenud juhtkonnaga ellu viima Liwathoni strateegiat, mis näeb ette vedelkütuste turgu teenindavate terminalide võrgustiku arendamist. Ettevõtte pädevus ja terminalitaristu on head eeldused Liwathon E.O.S.-i edasiseks arendamiseks," ütles Liwathoni juhatuse esimees Gert Tiivas.

Ta rääkis tehinguga seoses toimunud pressiüritusel, et kolis eelmisel suvel Abu Dhabisse ja arutas Suurbritannia investori Barclay Rowlandi perekonnaga eri projekte. Üks valdkond, mis tundus huvitav, oligi naftatoodete logistika, ladustamine ja kõik sellega kaasnev. Vopaki kohta märkis ta, et tegu on ühe Eesti parema ettevõttega, mis on ka maailma mastaabis oma valdkonnas täiesti arvestatav tegija.

Liwathon E.O.S. on uus ettevõte, mis sündis eelmisel suvel. Rowlanditele kuuluva perettevõtte eelisena tõi Tiivas välja, et nii saab tegutseda pikema vaatega, ilma et peaks igas kvartalis börsiaruandeid avaldama.

"Loomulikult on turutingimused nagu nad on ja selles sektoris on nad alati päris volatiilsed, aga meie nägime tänases olukorras võimalust saada hea platvorm, millega hakata edasi viima oma strateegiat ja üles ehitama ettevõtet nimega Liwathon," selgitas ta.

"Me vaatasime seda, et Eesti on endiselt heas strateegilises asukohas, siin on endiselt väga head sadamad, väga head terminalid, on know-how, inimesed on olemas," lisas Tiivas.

Tema sõnul oli praegu sisenemishetk soodne ning neil jagub tuleviku suhtes nii ideid kui optimismi.

Liwathon E.O.S.-i juhatuse esimees Arnout Lugtmeijer ütles, et ettevõtte juhtimisstruktuuris ei tehta mingeid muudatusi ja kõik jääb nii nagu on.

"Meil on väga tugev kogenud meeskond ja seda kogemust saab edasi arendada," sõnas ta.

Suurbritannia investorile Barclay Rowlandile kuuluva Liwathoni peakorter asub rahvusvahelises Abu Dhabi Global Marketi (ADGM) finants- ja ärikeskuses Araabia Ühendemiraatides.

Tehingu hinda pooled ei avalikusta.

Vimastel aastatel on Vopak olnud suures kahjumis, aastal 2017 oli kahjum ligi 100 miljonit eurot.

Uus omanik kinnitas, et plaanib Eesti lähipiirkonnas veel terminale osta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: