President võõrustas Kadriorus parimaid koolilõpetajaid

{{1530620820000 | amCalendar}}

President Kersti Kaljulaid võttis teisipäeval Kadriorus traditsioonilisel üritusel vastu parimad koolilõpetajad.

Kaljulaid ütles, et tänased lõpetajad on kõige vabam põlvkond ajaloos, kellele on palju antud ja kellelt ka oodatakse.

Riigipea rääkis sellest, et ees läinud põlvkond andis oma parima, et tänaseid noori eluks 21. sajandil hästi ette valmistada, aga paljusid muutusi ei osatud ka ette näha. "Me oleme muidugi märganud, et tehnoloogiline tsükkel on maailmas lühenemas, aga me ei näinud ette, et meie ühiskondade digivapustus on nii suur. Me seisime selle eest, et teil oleksid Euroopa Liidu põhivabadused, euro ja Schengen, aga me ei näinud ette seda, kui suur saab tegelikult olema teie vabadus tänu sellele, et geograafia on muutunud üsna mõttetuks," ütles Kaljulaid. 

"Te olete kõigi aegade kõige vabam põlvkond. Meie ei näinud ette, et paljud teist ei pea tegema isegi seda, mida teadlased on vähemalt terve sajandi pidanud vältimatuks – kogunema ettevõteteks selleks, et teha oma tööd produktiivselt. Teie võite oma häid oskusi müüa mitmetele ettevõtetele korraga," rääkis riigipea.

Mailis Reps: ebasobivale erialale jäämine on halvem uuesti alustamisest

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps pidas vastuvõtul tervituskõne, milles ütles, et riik toetab hariduse omandamist elukestvas õppes, aga õppima ja targaks saama peab igaüks ise.

"Igaüks õpib pisut isemoodi ja ühendab koolitarkust elukogemusega mõnevõrra erineval viisil," ütles minister. "Oskused ja loovus on alati individuaalsed ning nende paljususest sünnivadki uued ja rakenduslikud ideed. Sellised, mis viivad edasi meie kultuuri, ühiskonda ja meid endidki, ikka selleks, kui tahame olla mitte ainult jätkusuutlikud, vaid ka edukad. Vaja on väärtustada nii akadeemilist teadmist kui oskusi ja vilumusi, milleni paljud teist tänaseks jõudnud."

Reps tõdes, et valikute tegemine pole alati lihtne ning vahel on vaja ümber otsustada ja uus valik teha.

"Kui selline vajadus ka tekkima peaks, ei maksaks seda traagiliselt võtta, sest ebasobivale erialale jäämine on halvem uuesti alustamisest ja iga elukogemus on oma väärtusega, mida kindlasti kunagi kasutada saab. Kõige olulisem on osata vaadata elu lahtiste silmadega ning alati jääda siiraks, edasipüüdlikuks ja rõõmsameelseks. Elu on ilus ja saavutusterohke, kui uurid seda võimaluste vaatenurgast."

Presidendi vastuvõtt parimatele üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste lõpetajatele algas kell 12 ning seal osales 483 lõpetajat.

Vastuvõtt parimatele kõrgkoolilõpetajatele algas kell 15 ning sinna tuli ligi 500 lõpetajat. Vaata fotogaleriid kõrgkoolilõpetajate vastuvõtust:

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: