Medali saab iga kaheksas koolilõpetaja ({{commentsTotal}})

Parimate koolilõpetajate vastuvõtt presidendi juures 2017. aastal.
Parimate koolilõpetajate vastuvõtt presidendi juures 2017. aastal. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Medaliga lõpetajaid on gümnaasiumides sellel aastal ligikaudu 80 võrra rohkem kui eelmisel aastal. Sihtasutus Innove on tellinud kokku 845 medalit, mis tähendab, et tunnustuse pälvib iga kaheksas abiturient.

Täpne medalisaajate arv pole siiski veel teada, sest Innovelt tellitud medalite arv ei pruugi reaalsusega täielikult ühtida (näiteks, kui viimasel hetkel selgub, et keegi siiski medalit ei saa).

Lõpuklassides õpib praegu 6568 õpilast, eelmisel aastal oli neid 108 võrra vähem ehk 6460. Seda, kui palju see aasta lõpetanuid on, pole täpselt veel teada, eelmisel aastal lõpetas 6304 õpilast.

Kui vaadata medalite arvu suhtarvuna kõigist lõpuklassides õppijatest, siis saab medali tänavu kätte iga kaheksas lõpuklassi õpilane ehk 12,9 protsenti lõpetanutest. Eelmine aasta oli suhtarvult sarnane, medaliga pärjati 11,8 protsenti lõpetanutest.

Kuldmedaliga tunnustatakse lõpetajat, kelle kõigi õppeainete kooliastmehinne on "väga hea" ning hõbemedaliga lõpetajat, kellel on kuni kahes õppeaines kooliastmehinne vähemalt "hea" ning ülejäänud õppeainetes "väga hea". Rahalist preemiat või muid riiklikult tagatud eeliseid medaliga lõpetamine ei anna.

Medal annab võimaluse ka mõnesse ülikooli lihtsustatud kujul sisse saada. Nii näiteks lisatakse Tartu Ülikoolis hõbe- või kuldmedali eest vastuvõtu punktisumma arvutamisel täiendavalt kolm konkursipunkti.

Presidendi vastuvõtt parimatele lõpetajatele toimub 3. juulil.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: