Galerii: Põrgupõhja retke stardis avati mälestusmärk legendaarsele metsavennale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Neljapäeva keskpäeval avati suvise sõjalis-sportliku võistluse Põrgupõhja retk stardis Urevere külas Raplamaal mälestuskivi Eesti ühele legendaarsemale metsavennale ning Relvastatud Võitluse Liidu loojale ja juhile Endel Redlichile.

Redlich sündis Vigala vallas ning soovis saada kooliõpetajaks. Tema soovide täitumise katkestas Nõukogude okupatsioon ning sellele järgnenud Teine maailmasõda. 1946. aastast hakkas ta koos lähemate kaasvõitlejatega organiseerima üle-Eestilist ning metsavendi koondavat Relvastatud Võitluse Liitu.

Järgneva kolme aasta jooksul seitsmesse maakonda ning 35 valda laienenud organisatsiooni juhtkonna tapsid Nõukogude julgeolekutöötajad erinevates haarangutes ja lahingutes. Nendest viimasena langes Endel Redlich 28. juunil 1949. aastal Topi talus korraldatud haarangu käigus.

"Kuna Põrgupõhja retk on oma nime saanud Relvastatud Võitluse Liidu punkri järgi, mis asub Vigalas, Tiduvere küla lähedal metsas, siis on võistluse start just parim hetk Endel Redlichi mälestuskivi avamiseks," selgitas Põrgupõhja retke peakorraldaja Martin Andreller, miks otsustati kaks sündmust ühendada.

Mälestuskivi idee algatas kohalik elanik Aimar Maiste, teostamisele pani õla alla Põrgupõhja Risti Selts.

Pärast piduliku osa lõppu jätkus võistlus juba tavapärases rütmis, mille kohaselt peavad metsavendade gruppideks kehastunud võistlejad neljapäeva hommikust laupäeva pärastlõunani läbima linnulennult 70 kilomeetrit Raplamaa vaheldusrikast ja looduskaunist maastiku. Teekonnal lahendavad nad erinevaid nupukust ja tiimitööd proovilepanevaid ülesandeid, sekka ka esmaabi ja ajalooteadmisi kontrollivaid ülesandeid.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: