Pitka luurevõistlust jätkab 21 võistkonda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Admiral Pitka luurevõistlus
Admiral Pitka luurevõistlus Autor/allikas: Kaitseliit

Teisipäeva õhtul alanud admiral Pitka luurevõistlust jätkab 21 võistkonda, üks võistkond ei läinud starti ning kaheksa võistkonda on katkestanud.

Rahvusvahelisele admiral Pitka luurevõistlusele pani end kirja pannud kokku 30 võistkonda, neist 13 välisriikidest.

Võistluse ülem major Madis Morel ütles, et Kaitseliidu Pärnumaa maleva võistkond ei läinud starti ning kolmapäeva hommikuse seisuga olid võistluse katkestanud Leedu, Rootsi, Kaitseliidu Tallinna maleva Põhja kompanii ning pioneeripataljoni võistkonnad.

Lisaks on võistluse neljapäeva hommikuks katkestanud ka üks Taani võistkondadest, teine Kaitseliidu Pärnumaa maleva võistkond, Ühendkuningriigi esindus ning politsei- ja piirivalveameti võistkond.

Võistlust jätkab seega 21 võistkonda.

Admiral Pitka luurevõistlus peetakse tänavu Jõgevamaal Peipsi järve naabruses. Võistlus kestab 4. augustini. Võistlusraja pikkus on linnulennult umbes 75 kilomeetrit. Vastutegevust teeb tänavusel admiral Pitka retkel Soome üksus koos Kaitseliidu üksustega.

Eelmisel aastal võitis luurevõistluse Kaitseliidu Tallinna maleva esimene meeskond, teiseks tuli Scoutspataljoni esimene ja kolmandaks Kaitseliidu Pärnumaa maleva kolmas võistkond.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust-varustust ning kindlasti ka moraali.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: