Reedel laulab 6000-pealine koor Eestile sünnipäevalaulu

Reedel koguneb koorifestivali Europa Cantat raames enam kui 6000 koorilauljat Tallinna lauluväljakule Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks õnnitluslaulu laulma.

Kell 19 algaval tasuta kontserdil "Palju õnne, Eesti!" kantakse muu hulgas Hirvo Surva dirigeerimisel ette laul "Happy Birthday", mis on rahvusvaheliste koorilauljate kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

"3. augustil kogunevad enam kui 6000 Eestile külla tulnud koorilauljat Tallinna lauluväljakule, et üle anda enneolematu muusikaline kingitus," sõnas riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. "Kontserdi nael on tuntud õnnitluslaul "Happy Birthday", mis üheskoos ette kantakse. Kuna lauluväljakul ruumi jagub, saavad kõik inimesed võimsat kingitust kuulama tulla," lisas Soe.

Programmis on veel teisigi tuntud laule, mida esitavad armastatud solistid, koorid ning orkestrid. Eriilmelisel kontserdil kuuleb torupilli, saab näha orkestri vigurmarssi ja rahvatantse, kuulata vokaalansamblit Estonian Voices ning palju teisi põnevaid rahvusvahelisi eriesinejaid ja saada osa festivalimelust.

"Õnnitluskontsert on Europa Cantati kulminatsioon, sest see on koht, kus Euroopa suurima koorilaulufestivali osalejad saavad edasi anda oma õnnesoovid – ja seda loomulikult lauldes," selgitas Europa Cantat 2018 peakorraldaja Kaie Tanner. "Esinejad on kogemusest nii vaimustatud, et õppisid selgeks päris mitu Eesti laulu, mis 3. augusti kontserdil ka kõlavad," rõõmustas Tanner.

Juubeliaastal esmakordselt Eestis toimuv koorifestival toob Tallinnasse pea 5000 lauluhuvilist ja koorimuusikaeksperti 50 riigist üle maailma, lisaks sajad külalised. Rahvusvaheline muusikafestival Europa Cantat toimub iga kolme aasta tagant ning on valdkonna üks olulisemaid sündmusi. Esimene festival leidis aset 1961. aastal Passaus Saksamaal.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: