Piirivalvurid tabasid üle Narva jõe Venemaalt Eestisse ujuda üritanud mehe

Narva jõgi.
Narva jõgi. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Piirivalvurid tabasid reede öösel Narva jões mehe, kes ületas ebaseaduslikult piiri Venemaalt Eestisse ujudes.

Reede öösel kell 00.57 märkas Narva kordoni radarvaatleja Narva jões Venemaalt Eesti poole ujuvat inimest.

Sündmusele reageerinud Narva-Jõesuu kaatripatrull tõmbas uppumisohus mehe veest välja ja toimetas ta Narva-Jõesuu teenistuskohta. Mehe tervislik seisund oli korras ja arstiabi ta ei vajanud.

Mehel ei olnud kaasas ühtegi dokumenti, ent ta väitis, et on egiptlane. Mees valdas veidi ka vene keelt.

Tema suhtes viidi läbi väärteomenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb Eesti Vabariigi riigipiiri ja ajutise kontrolljoone ebaseaduslikku ületamist (KarS §258).

Pärast menetlustoiminguid koostati mehele ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning ta anti üle Venemaa ametivõimudele.

Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Andreas Kliimant ütles, et kogutud info põhjal ei ole piiririkkujat alust seostada jalgpalli maailmameistrivõistlustega.

"Sellegipoolest viibib Venemaal jätkuvalt kolmandate riikide kodanikke, kellest osa soovib pääseda Euroopa Liitu. Schengeni viisaruumi pääsemiseks peab olema ka vastav viisa, ent on ka neid, kes üritavad seda teha ebaseaduslikult ja tihtipeale vahendeid valimata. Veevool Narva jões on üpriski kiire, mistõttu on seal selleks mitte ettenähtud kohtades ujumine eluohtlik, seda enam öisel ajal ja olustikku tundmata," lisas Kliimant.

Tänavu on idapiiril piiripunktide vahelisel alal avastatud 12 ebaseadusliku rände juhtumit, milles piirivalvurid on kinni pidanud 38 isikut.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: