Pitka luurevõistluse võitis Scoutspataljon ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Scoutspataljoni võistkond rajal.
Scoutspataljoni võistkond rajal. Autor/allikas: Maret Kommer

Reedel Laiuse ordulinnuse varemetes lõppenud rahvusvahelise admiral Pitka luurevõistluse võitis Scoutspataljoni meeskond, teiseks tuli Kaitseliidu Järva maleva ja kolmandaks Kaitseliidu Tallinna maleva Kalevi malevkonna võistkond.

Võitjameeskonda kuulusid leitnant Valdo Hälvin, leitnant Priit Lillemets, nooremveebel Rasmus Kukk ja nooremseersant Mikk Paas.

Hälvini sõnul tõi võidu kokkutöötanud võistkond. "Kindlasti on see pikk patrullvõistlustel käimiste kogemus. Me oleme käinud siin osaliselt sama seltskonnaga võistlemas," lisas leitnant Hälvin.

Parim välisriigi võistkond oli Erikoisrajajääkärikilta Soomest, kes saavutas 7. koha. Ainus võistlusel osalenud naiskond, Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna võistkond tuli 17. kohale.

Kokku lõpetas admiral Pitka luurevõistluse 21 võistkonda 29 startinust. Omavahel võtsid mõõtu Eesti, Soome, Poola, Taani, USA, Leedu, Bosnia ja Hertsegoviina, Rootsi, Läti, Itaalia ja Suurbritannia riigikaitse organisatsioonide esindused.

Maailma üheks raskemaks militaarvõistluseks peetaval admiral Pitka luurevõistlusel pidid neljaliikmelised võistkonnad 31. juulist 3. augustini läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult 107 kilomeetrit.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust javarustust ning moraali.

Militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts kui ka teised organisatsioonid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: